Wrażenia ze zbiórki podpisów na Patelni

Kilka osób zbiera podpisy pod projektem ustawodawczym "Stop pedofilii". który zakazuje seksualizacji dzieci. Stoliki do składania podpisów znajdują się pod płóciennym daszkiem. Na bokach banery informujące o treści Standardów edukacji seksualnej w Europie. Z głośnika słychać zachętę do składania podpisów. Przechodnie podchodzą i podpisują.

Kilka metrów dalej hałaśliwy tłumek z tęczowymi flagami. Na przemian z wezwaniami do tolerancji słychać obelgi pod adresem zbierających podpisy. “Tęczowi” pląsając zbliżają się do stolików , aby uniemożliwić składanie podpisów.

Interweniuje policja. Delikatnie. Tęczowi stawiają opór. Prowokują policjantów. Policjanci nie reagują. Kilkanaście osób utrwala interwencję przy pomocy kamer i smartfonów. Tęczowi wyglądają na pewnych bezkarności. Policjanci wyraźnie obawiają się stanowczej interwencji.

To co dzieje się na Patelni, obrazuje proces, który wydarzył się na Zachodzie i trwa w Polsce. Niewielka, choć aktywna grupka, narzuca swoje obrzydliwe standardy, biernej i zastraszonej większości. Czy Polacy znajdą dość siły, aby się tej degrengoladzie przeciwstawić?

...

Więcej interesujących treści

4 grzechy ciężkie wpisane w in vitro

Zapłodnienie in vitro, będące jeszcze 10 lat temu „gorącym tematem” ze względu na niemoralność tej praktyki, obecnie zdaje się nie być w ogóle omawiane. Warto

Atak feministek na biuro organizacji pro-life w Rzymie

W miniony weekend we Włoszech aktywiści radykalnej lewicy zmobilizowali tysiące kobiet do wyjścia na ulice i maszerowania „przeciwko przemocy”. Jeden z takich przemarszów zorganizowano w

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN