Wrażenia ze zbiórki podpisów na Patelni

Kilka osób zbiera podpisy pod projektem ustawodawczym "Stop pedofilii". który zakazuje seksualizacji dzieci. Stoliki do składania podpisów znajdują się pod płóciennym daszkiem. Na bokach banery informujące o treści Standardów edukacji seksualnej w Europie. Z głośnika słychać zachętę do składania podpisów. Przechodnie podchodzą i podpisują.

Kilka metrów dalej hałaśliwy tłumek z tęczowymi flagami. Na przemian z wezwaniami do tolerancji słychać obelgi pod adresem zbierających podpisy. “Tęczowi” pląsając zbliżają się do stolików , aby uniemożliwić składanie podpisów.

Interweniuje policja. Delikatnie. Tęczowi stawiają opór. Prowokują policjantów. Policjanci nie reagują. Kilkanaście osób utrwala interwencję przy pomocy kamer i smartfonów. Tęczowi wyglądają na pewnych bezkarności. Policjanci wyraźnie obawiają się stanowczej interwencji.

To co dzieje się na Patelni, obrazuje proces, który wydarzył się na Zachodzie i trwa w Polsce. Niewielka, choć aktywna grupka, narzuca swoje obrzydliwe standardy, biernej i zastraszonej większości. Czy Polacy znajdą dość siły, aby się tej degrengoladzie przeciwstawić?

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN