Kilka osób zbiera podpisy pod projektem ustawodawczym "Stop pedofilii". który zakazuje seksualizacji dzieci. Stoliki do składania podpisów znajdują się pod płóciennym daszkiem. Na bokach banery informujące o treści Standardów edukacji seksualnej w Europie. Z głośnika słychać zachętę do składania podpisów. Przechodnie podchodzą i podpisują.

Kilka metrów dalej hałaśliwy tłumek z tęczowymi flagami. Na przemian z wezwaniami do tolerancji słychać obelgi pod adresem zbierających podpisy. „Tęczowi” pląsając zbliżają się do stolików , aby uniemożliwić składanie podpisów.

Interweniuje policja. Delikatnie. Tęczowi stawiają opór. Prowokują policjantów. Policjanci nie reagują. Kilkanaście osób utrwala interwencję przy pomocy kamer i smartfonów. Tęczowi wyglądają na pewnych bezkarności. Policjanci wyraźnie obawiają się stanowczej interwencji.

To co dzieje się na Patelni, obrazuje proces, który wydarzył się na Zachodzie i trwa w Polsce. Niewielka, choć aktywna grupka, narzuca swoje obrzydliwe standardy, biernej i zastraszonej większości. Czy Polacy znajdą dość siły, aby się tej degrengoladzie przeciwstawić?

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Także mogą Cię zainteresować:

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN