Wojewoda łódzki zapowiedział, że nie będzie brał udziału w dyskryminacji obrońców życia

Radni Koalicji Obywatelskiej i Lewicy przegłosowali w Łodzi zakaz wjazdu busów antyaborcyjnych do miasta. Zakaz ten nawet w swoim brzmieniu jest kuriozalny i nasuwa pytanie czy jeśli któremuś radnemu przyjdzie do głowy zakaz wjazdu na przykład Multiplą, również będzie to brane pod uwagę. A może chodzi o poglądy i za chwilę nie będzie można wjeżdżać do miasta katolikom?

Taki zakaz na szczęście jest bezprawny. Dlatego nie wyobrażamy sobie, by już wkrótce znów nie pojawić się w Łodzi, uświadamiając społeczeństwo o problemie przestępczości aborcyjnej, który to problem ignorują ograny ścigania, czym przyczyniają się do śmierci kolejnych dzieci.

Na szczęście poza lewicowym ekstremizmem, pojawiły się głosy pełne rozsądku. „Według Radnych RM, Prezydent Miasta Łodzi ma prawo oraz kompetencje, aby decydować co jest treścią nieprzyzwoitą czy drastyczną. To wyraźne ograniczenie trzech podstawowych praw, które są zapisane w konstytucji” – napisał na Facebooku wojewoda łódzki Tomasz Bocheński. Tymi podstawowymi prawami, łamanymi przez radnych Koalicji Obywatelskiej i Lewicy są: wolność słowa, prawo własności i prawo do swobody wyrażania poglądów i przemieszczania się.

Zapowiadam, że ta uchwała, póki ja jestem wojewodą, nie będzie ograniczała wolności słowa na terenie miasta Łodzi. Żaden samorząd, który przyjmie podobną uchwałę, nie spotka się z aprobatą nadzoru prawnego, zostanie stwierdzona jej nieważność, wystąpię o bardzo szczegółowe wyjaśnienie i uzasadnienie do miasta” – zapowiedział Tomasz Bocheński.

Pozostaje tylko przyklasnąć i podziękować za zwyczajną ludzką przyzwoitość, której tradycyjnie zabrakło radnym KO i Lewicy.

Źródło: https://www.facebook.com/w…

Uważasz, że to ważne? Udostępnij znajomym:

Więcej interesujących treści

Wesprzyj działania Fundacji!

Możemy dalej działac tylko dzięki pomocy ludzi dobrej woli. Liczymy na Ciebie. Każda złotówka, która trafia do naszej Fundacji jest wykorzystywana na walkę z cywilizacją śmierci. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne – wspomóż nas chociaż drobnym datkiem!

. PLN
. PLN

Numer konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667

Fundacja Pro – Prawo do życia,
ul. J. I. Kraszewskiego 27/22,
05-800 Pruszków

Dla przelewów zagranicznych:
IBAN PL79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Prosimy o podanie w tytule wpłaty także adresu e-mail.

Wesprzyj nasze akcje: