Prezydent Lublina po raz kolejny zabronił członkom Fundacji Pro – prawo do życia organizacji pikiety. Tym razem zakaz dotyczył zgromadzenia publicznego na Placu Litewskim w dniu 3 maja.

Prezydent Lublina po raz kolejny zabronił członkom Fundacji Pro – prawo do życia organizacji pikiety. Tym razem zakaz dotyczył zgromadzenia publicznego na Placu Litewskim w dniu 3 maja. Pikieta antyaborcyjna miałaby stanowić – według decyzji prezydenta Żuka –  niekontrolowane zakłócenie przebiegu oficjalnych uroczystości, stanowiąc zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno uczestników zgromadzenia jak i uczestników uroczystości obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Prezydent nie precyzuje w jaki sposób postój z banerem antyaborcyjnym miałby stanowić rzekome zagrożenie zdrowia i życia.
Sprecyzowania można się dopatrzeć natomiast w uzasadnieniu podtrzymania decyzji przez Wojewodę Lubelskiego Wojciecha Wilka. Można tam przeczytać absurdalne powoływanie się na troskę o zdrowie kombatantów, dla których pikieta miałaby stanowić zagrożenie, czy żywiołowe reakcje na manifestowanie poglądów nie związanych z obchodami święta państwowego. Wojewoda Lubelski powołuje się także na opinię Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, jakoby dotychczasowe doświadczenie pikiet Fundacji miało wskazywać na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji zakłócenia porządku publicznego.
Obie decyzje są wyrazem kolejnej próby wyłączenia przez rządzących tych, którzy ujawniają prawdę o praktykach aborcyjnych i o politykach popierających tę zbrodnię. Już niejeden raz Fundacja wykazała związek prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka z finansowaniem organizacji i działań związanych z promowaniem aborcji i homoseksualizmu oraz pokazała publicznie tych polityków, którzy popierają liberalizację i kompromis aborcyjny w Polsce.
Zaplanowana na ten dzień pikieta odbyła się przy ratuszu miejskim, w momencie przemarszu przed nim kompanii honorowych, władz, zaproszonych gości i mieszkańców miasta. Natomiast decyzje Prezydenta Lublina i Wojewody Lubelskiego zostały przez Fundację zaskarżone do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Magdalena Łońska – członek lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Także mogą Cię zainteresować:

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN