Szukaj
Close this search box.

Wieliczka: pikieta i modlitwa w obronie życia!

Popołudnie 27 lutego zapowiadało się szaro. Dziesięć minut przez rozpoczęciem różańca zjawiliśmy się na miejscu, aby rozwinąć transparenty i włączyć głośnik. Zjawiło się około 20 osób z różnych grup wiekowych. Dokładnie o godzinie 17:00 rozpoczęliśmy od odczytania naszych intencji, a następnie przystąpiliśmy do modlitwy.

Jak co miesiąc odmawialiśmy Tajemnice Bolesne w intencjach odnowy moralnej naszego narodu oraz przebłagania za grzech i horror aborcji, który ma miejsce w naszym kraju, a liczba jego ofiar rośnie i osiąga tysiące. Każdej z tajemnic towarzyszyło krótkie rozważanie. Po różańcu miała miejsce pikieta, która potrwała prawie 40 minut. Pikieta miała na celu uwrażliwienie mieszkańców Wieliczki na okrucieństwo aborcji, a próbowaliśmy osiągnąć to przy użyciu transparentu oraz głośnika emitującego audycję zawierającą fakty na temat aborcji.

W trakcie pikiety podeszła do nas starsza pani, która podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Opowiedziała nam poruszającą historię o tym, jak w przeszłości była namawiana do aborcji.

Pikieta zakończyła się wieczorem. Rozeszliśmy się w pogodnych nastrojach, planując kolejne działania w naszym mieście, gminie i powiecie.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN