Wielcy tego świata nie stosują się do zaleceń Matki Teresy z Kalkuty

We wtorek przypada 20 rocznica śmierci Matki Teresy z Kalkuty. Przez dziesiątki lat wielu ludzi różnych narodowości i wyznań było pod wrażeniem jej osoby i dokonań. Czy jednak rzeczywiście przesłanie jej życia miało wpływ na nasz świat?

Matka Teresa przez lata była sumieniem świata. W kraju, w którym uważa się, że dobrze jest, gdy ten biedny i słaby umrze, niosła przesłanie miłości. Przypominała, że tym najbardziej zapomnianym, tym, których nikt nie chce należy się największa troska. W związku z tym, pytana po latach o zagrożenia dla pokoju na świecie odpowiadała wprost: „(…) miliony dzieci umierają zabijane celowo, z woli matek. Dlatego właśnie aborcja jest największym niszczycielem pokoju. Bo przecież jeśli matka może zabić własne dziecko, czymże jest dla mnie zabić ciebie, a dla ciebie – zabić mnie?” „Jeśli zgodzimy się, iż matka może zabić nawet własne dziecko, jak możemy mówić innym ludziom, aby nie zabijali jedni drugich?” – dodawała.

Od czasu kiedy Matka Teresa wypowiedziała te słowa minęło prawie 40 lat. Wielcy tego świata nie zastosowali się do jej zaleceń. Miliardy dolarów biznesu aborcyjnego, wzięły górę nad setkami milionów zabijanych dzieci. Wiele sumień skażonych zbrodnią morderstwa zatraciło wrażliwość na innych. Wiele dzieci, którym nie dano się narodzić, nie mogło uczynić naszego świata lepszym. Dziesięciolecia, które nadeszły pokazały prawdę przestróg Świętej. Krwawe wojny w Afganistanie i na Bliskim Wschodzie, rzezie na Bałkanach i w Afryce, akty terroru w Europie.

Jest tylko jeden sposób na powstrzymanie przemocy na świecie. Szacunek dla osoby ludzkiej. Począwszy od najsłabszych, tych którzy sami nie mogą się bronić.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN