Szukaj
Close this search box.

Warszawska komórka Fundacji Pro na Marszu Świętości Życia

p105071625 marca 2012r., ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. Nie mogło na nim zabraknąć członków Fundacji Pro!

p105071625 marca 2012r., ulicami Warszawy przeszedł Marsz Świętości Życia. Nie mogło na nim zabraknąć członków Fundacji Pro!

Uczestnicy byli podzieleni na 2 grupy, jedna wyruszyła z Katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana, w której Mszę święta odprawił abp. Henryk Hoser, zaś druga z Archikatedry św. Jana Chrzciciela, gdzie homilię głosił kard. Kazimierz Nycz. Oba pochody spotkały się pod Kolumną Zygmunta i razem przemaszerowały do Kościoła Świętego Krzyża. Wśród uczestników było wielu młodych ludzi, wiele rodzin z dziećmi i duchowieństwo. Blisko 100 osób niosło 80 metrowe płótno z Encykliką „Humanae Vitae” Pawła VI. Uczestnicy wznosili takie okrzyki jak: „Polska matka, nie zabija!” czy „Każde życie, jest świętością!”. Obraz około 3000 osób, wznoszących te okrzyki i trzymających transparenty przeciw aborcji i eutanazji, napawał nadzieją, że jeszcze jest wielu ludzi walczących o tak podstawową wartość jaką jest życie. Wśród demonstrantów byli również przedstawiciele naszej fundacji. W żółtych koszulkach i z ulotkami między tłumem przemykali m.in.: Damian, Mateusz, Jacek, Marcin, Ania. Na koniec marszu, tłum wypuścił w niebo baloniki z intencjami. Wszystko to zostało uwieńczone koncertem „Jutrznia Nienarodzonych”. Cieszmy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu, robiącym niesamowite wrażenie.

{vsig}galerie/marszswietoscizycia{/vsig}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN