Szukaj
Close this search box.

Walczyć o życie – relacja z kursku dla prolajferów

Dnia 5 marca 2016 roku w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbył się kurs Fundacji Pro – Prawo do Życia. Celem kursu było m.in. przeszkolenie potencjalnych, jak i już działających wolontariuszy toruńskiego oddziału fundacji.

Dnia 5 marca 2016 roku w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu odbył się kurs Fundacji Pro – Prawo do Życia. Celem kursu było m.in. przeszkolenie potencjalnych, jak i już działających wolontariuszy toruńskiego oddziału fundacji.

W szkoleniu wzięło udział 30 osób, wśród których znaleźli się również przedstawiciele takich miast, jak Chełmża, Brodnica, a nawet Gdańsk. Być może właśnie w tych dwóch pierwszych miejscowościach powstaną kolejne komórki organizacji. Godne uwagi jest to, że kurs cieszył się specjalnym zainteresowaniem młodzieży, a zwłaszcza studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, działających już w uczelnianym Ruchu Obrony Życia.

Na początku szkolenia prowadzący Pan Krzysztof Kasprzak w ciekawy sposób przedstawił metody, inicjatywy i działalność fundacji. Następnie uczestnicy kursu pracowali w grupach, a zadania jakie otrzymali miały im przybliżyć pracę na rzecz Fundacji. Najciekawszym punktem programu, który również wywołał największe emocje i największą aktywność wśród kursantów był panel dyskusyjny. Nie zabrakło na nim trudnych pytań, ale dopiero odpowiedzi stanowiły prawdziwą lekcję. Atmosfera wśród uczestników była serdeczna i sprzyjała dzieleniu się własnymi przeżyciami z zakresu ochrony życia. Do mojego serca trafiła szczególnie relacja małżonków-uczestników kursu, którzy opowiedzieli o narodzinach swojej 25 tygodniowej córeczki i walce o jej życie, a także zdrowie.

Historie, a także dane, które były prezentowane w czasie spotkania utwierdziły zgromadzonych, że o życie ludzkie trzeba ciągle walczyć.

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Aleksandra Kola – wolontariuszka toruńskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

Fot. Katolicki Toruń

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN