Szukaj
Close this search box.

Walczmy na froncie życia! Relacja z kursu obrońców życia w Krakowie

W sobotę, 26 listopada odbył się w Krakowie kurs dla obrońców życia. Szkolenie organizowane przez Fundację Pro - Prawo do życia okazało się niebywale owocnym doświadczeniem, które każdy z uczestników zapamięta z pewnością na długo. Wszyscy wynieśliśmy naprawdę wiele przydatnych informacji.

Kurs zaczął się od przedstawienia kontekstu historycznego używania metody stosowania obrazu, którą od lat używa Fundacja Pro – Prawo do życia. Prowadząca szkolenie Ania Trutowska odpowiedziała na zasadnicze pytanie: czy pokazywanie zdjęć, obrazów jest skuteczne – rozwiewając skrywane u niektórych wątpliwości. Podczas szkolenia obejrzeliśmy kilksekundowe nagranie z dokonanej aborcji, które utwierdziło nas w przekonaniu, iż nie jest to zwykły „zabieg”, lecz morderstwo dziecka. Ania przedstawiła nam także mnóstwo faktów dotyczących skutków i przebiegu aborcji.

Kurs nie tylko ubogacił uczestników w wiedzę, ale także w doświadczenie. Mieliśmy okazję wziąć udział w pikiecie organizowanej przez Fundację Pro – Prawo do życia i poczuć się jak na froncie podczas bitwy o życie. Następnie zjedliśmy obiad, który był dobrą okazją do poznania się bliżej. Każdego z nas cieszył fakt, że mogliśmy poznać więcej osób o podobnym nam spojrzeniu na życie.

Po obiedzie mieliśmy również okazję zmierzyć się z ciekawymi ćwiczeniami, które pokazały nam, jak rozmawiać ze zwolennikami aborcji. Szkolenie nie tylko pogłębiło i ugruntowało naszą wiedzę, ale również spełniło wszelkie nasze oczekiwania. Dzięki profesjonalizmowi Ani oraz towarzystwu tak pozytywnych ludzi chcących aktywnie działać w obronie dzieci, jesteśmy gotowi stanąć do walki, która toczy się o bezbronne życie. Dziękuję Ani za ten owocny czas, który mogłam spędzić na szkoleniu obrońców życia!

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN