Walczmy na froncie życia! Relacja z kursu obrońców życia w Krakowie

W sobotę, 26 listopada odbył się w Krakowie kurs dla obrońców życia. Szkolenie organizowane przez Fundację Pro - Prawo do życia okazało się niebywale owocnym doświadczeniem, które każdy z uczestników zapamięta z pewnością na długo. Wszyscy wynieśliśmy naprawdę wiele przydatnych informacji.

Kurs zaczął się od przedstawienia kontekstu historycznego używania metody stosowania obrazu, którą od lat używa Fundacja Pro – Prawo do życia. Prowadząca szkolenie Ania Trutowska odpowiedziała na zasadnicze pytanie: czy pokazywanie zdjęć, obrazów jest skuteczne – rozwiewając skrywane u niektórych wątpliwości. Podczas szkolenia obejrzeliśmy kilksekundowe nagranie z dokonanej aborcji, które utwierdziło nas w przekonaniu, iż nie jest to zwykły “zabieg”, lecz morderstwo dziecka. Ania przedstawiła nam także mnóstwo faktów dotyczących skutków i przebiegu aborcji.

Kurs nie tylko ubogacił uczestników w wiedzę, ale także w doświadczenie. Mieliśmy okazję wziąć udział w pikiecie organizowanej przez Fundację Pro – Prawo do życia i poczuć się jak na froncie podczas bitwy o życie. Następnie zjedliśmy obiad, który był dobrą okazją do poznania się bliżej. Każdego z nas cieszył fakt, że mogliśmy poznać więcej osób o podobnym nam spojrzeniu na życie.

Po obiedzie mieliśmy również okazję zmierzyć się z ciekawymi ćwiczeniami, które pokazały nam, jak rozmawiać ze zwolennikami aborcji. Szkolenie nie tylko pogłębiło i ugruntowało naszą wiedzę, ale również spełniło wszelkie nasze oczekiwania. Dzięki profesjonalizmowi Ani oraz towarzystwu tak pozytywnych ludzi chcących aktywnie działać w obronie dzieci, jesteśmy gotowi stanąć do walki, która toczy się o bezbronne życie. Dziękuję Ani za ten owocny czas, który mogłam spędzić na szkoleniu obrońców życia!

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN