Szukaj
Close this search box.

W USA korporacyjne giganty będą wysyłać swoje pracownice do placówek aborcyjnych

Wbrew doniesieniom medialnym, obalenie orzeczenia Roe vs. Wade ucieszyło wielu Amerykanów i nie tylko ich. Wśród niezadowolonych są korporacje, które zapowiedziały, że mają zamiar finansować swoim pracownicom, "chcącym" zabić swoje dziecko, wyjazd do stanu, gdzie to możliwe.

Na tę chwilę aborcja jest zakazana lub możliwość jej wykonania została mocno ograniczona w 12 stanach na 50. Są to stany: Tennessee, Południowa Karolina, Alabama, Luizjana, Utah, Ohio, Kentucky, Arkansas, Missouri, Teksas, Oklahoma oraz Południowa Dakota. Biorąc pod uwagę, jak niewiele czasu minęło, jest to bardzo dobra wiadomość! Pokazuje to także, jak bardzo Stany Zjednoczone czekały na obalenie obrzydliwego prawa.

Innego zdania są korporacje, którym macierzyństwo pracownic jest nie w smak. Wśród gigantów, które zadeklarowały pomocnictwo w aborcji, są: Netflix, Apple, Microsoft, Disney, Levi’s, Amazon, Uber, Yelp, Airbnb, Citi, Reddit, Gucci, PayPal, Warner Bros i Meta.

Korporacjom bezdzietność i małodzietność jest na rękę. Dzieci odwracają uwagę pracowników, sprawiają, że mają oni, poza pracą, inne priorytety, trudniej jest wyzyskiwać takiego pracownika. Nakręcanie spirali nienawiści w stronę człowieka, pod płaszczykiem jego praw, po prostu im się opłaca.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN