Szukaj
Close this search box.

W Rzeszowie doszło do próby kradzieży po naszej modlitwie!

W styczniowym różańcu publicznym w Rzeszowie wzięło udział kilkanaście osób. Pogoda dopisała, a więc i ruch na ulicach był spory, dzięki czemu wiele osób mogło zobaczyć nasze banery - antyaborcyjny plakat z podobizną Pana Jezusa i napisem „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili” oraz mniejszy, informujący o modlitwie różańcowej, z podobizną Matki Bożej.

Po modlitwie trwała jeszcze typowa pikieta antyaborcyjna. W tym czasie zauważyliśmy, że obserwuje nas grupa młodych ludzi, którzy jednak nie podeszli, aby porozmawiać.

Zakończyliśmy zgromadzenie i złożyliśmy sprzęt. W pewnym momencie, wykorzystując moment nieuwagi wolontariuszy, młody człowiek w wieku około 16 lat podszedł do naszego sprzętu i zabrał plakat z Matką Bożą. Zaczął z nim uciekać, na szczęście jeden z naszych działaczy w porę zareagował i odzyskał sprzęt. Speszony i złapany na gorącym uczynku chłopak przeprosił i oddał plakat, jednak wolontariusze jeszcze długo pozostawali pod wrażeniem tego zdarzenia. Czy młodzi ludzie nie mają dziś żadnych zahamowań? Ten przykry wypadek obrazuje stan, w jakim znajduje się spora część młodzieży. Pozbawieni autorytetów, dostępu do prawdy, nienauczeni wierzyć i szukać Boga, łatwo wpadają w sidła wszechobecnej antykultury nihilizmu i hedonizmu.

„Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Jeszcze nie jest za późno, by uratować polską młodzież, ale trzeba działać!

W Rzeszowie modlimy się o odnowę moralną narodu polskiego w każdą drugą sobotę miesiąca.

Zapraszamy już 11 lutego (najbliższa sobota) o g. 12:00 pod pomnik na skrzyżowaniu ulic Cieplińskiego i Piłsudskiego. Zachęcamy, aby zaprosić jak najwięcej osób! Wspólnie stwórzmy armię obrońców życia i odpowiedzmy na prośbę Matki Bożej, która prosiła, aby codziennie odmawiać Różaniec. Zwycięstwo przyjdzie przez Jej Niepokalane Serce.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN