Szukaj
Close this search box.

„W Polsce media straszą ludzi rodzinami wielodzietnymi?

Jakiś czas temu głośno było o rodzinie z kilkunaściorgiem dzieci. Rodzice właśnie chrzcili najmłodszą latorośl, a na chrzcinach obecny był również prezydent Andrzej Duda. Do mediów poszło zdjęcie z chrztu - uśmiechniętej, radosnej rodziny.

Jakiś czas temu głośno było o rodzinie z kilkunaściorgiem dzieci. Rodzice właśnie chrzcili najmłodszą latorośl, a na chrzcinach obecny był również prezydent Andrzej Duda. Do mediów poszło zdjęcie z chrztu – uśmiechniętej, radosnej rodziny.

Niestety, niektóre media, jak parentingowy ponoć portal Mamadu, nie zostawiły na rodzinie suchej nitki. Głosem pseudoekspertów zasugerowały, że matka jest nieodpowiedzialna, rodząc tyle dzieci i że szkodzi to zarówno jej organizmowi, jak i dzieciom, którym z pewnością brakuje rodzicielskiej troski. Hipokryzji dopełniały komentarze kobiet z nakładką „Czarny piątek”, wyśmiewające postawę matki i sugerujące przemoc w rodzinie ze strony ojca.

To jednak nie wszystko. Gdy zrodził się pomysł emerytur dla matek wielodzietnych, wrzask podniósł się po raz kolejny. Tym razem z „troską” nad kobietami pochyliła się między innymi Wirtualna Polska, również tak pięknie mówiąca o „prawie wyboru”. Portal głosem ginekologa Tulimowskiego wyjaśnia, jak strasznym obciążeniem dla kobiety jest ciąża i okres karmienia oraz sugeruje, że w Polsce dla kobiet niebogatych takie cztery ciąże są praktycznie nie do przejścia.

Póki co trwa medialne urabianie ludzi. Przez te same media, które podczas prób zmian prawa aborcyjnego na lepsze krzyczą, że póki polityka kraju nie jest prorodzinna, nie powinno być o tym mowy.”

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN