Szukaj
Close this search box.

W Meksyku zabijanie przestało być przestępstwem

W Meksyku Sąd Najwyższy orzekł niezgodność karalności aborcji z konstytucją. Tym samym unieważnił przepisy stanu Coahuila, który przedtem penalizował zabijanie nienarodzonych karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Do wtorku aborcja legalna była tylko w stanach Oaxaca, Veracruz i mieście Meksyk. W pozostałych była karana.

Jak powierdział Arturo Zaldívar, prezes Sądu Najwyższego, mimo że decyzja ma wpływ na ten konkretny stan, zmusza sądy innych stanów do identycznego postępowania w podobnych sprawach.

Zabijanie nienarodzonego człowieka nie jest dla jego matki przestępstwem także w Polsce! Taka sytuacja w żaden sposób nie wpływa na komfort i akcje pomocowe skierowane do kobiet w ciąży, za to sprzyja rozwojowi przestępczości aborcyjnej. Zabijane są więc dzieci, ale śmierć lub utrata zdrowia z powodu powikłań grozi także matkom.

Dlatego zachęcamy, by w ostatnich dniach trwania inicjatywy ustawodawczej Stop Aborcji podpisać się pod projektem: https://stronazycia.pl/stop-aborcji/inicjatywa-2021/

Źródło: https://www.rp.pl/swiat/…

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN