Szukaj
Close this search box.

W Iowa nie będzie można mordować dzieci, u których słychać bicie serca

Wygląda na to, że w stanie Iowa znacznie ograniczy się możliwość zabijania nienarodzonych. Będzie można bowiem zrobić to jedynie do momentu wykrycia tętna u płodu. Warto tu przypomnieć, że tętno wykrywa się już od 21 dnia życia dziecka,

Wygląda na to, że w stanie Iowa znacznie ograniczy się możliwość zabijania nienarodzonych. Będzie można bowiem zrobić to jedynie do momentu wykrycia tętna u płodu.

Warto tu przypomnieć, że tętno wykrywa się już od 21 dnia życia dziecka, najnowsze badania zaś donoszą, że serce bije już od 16 dnia po zapłodnieniu! A więc już w szóstym tygodniu kobieta po udaniu się do lekarza może usłyszeć bicie serca swojego dziecka.

Takie prawo znacznie ogranicza zabijanie dzieci. Kobiety bowiem o ciąży dowiadują się najczęściej około 5 tygodnia, a gdy jest ona niespodziewana i niechciana, często ma to miejsce później. Bywa, że znacznie później.

Warto jednak pamiętać, że takie prawo, mimo że w sporym stopniu ograniczy ilość zamordowanych dzieci, nie jest idealne! Nadal wyjmuje spod prawa pewną grupę osób, które można tak po prostu zabić.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN