banner 1 czerwca1 czerwca, w Dzień Dziecka, Fundacja Pro – prawo do życia przypomni o dzieciach zabijanych w państwowych szpitalach w majestacie prawa. W 17 miastach Polski odbędą się pikiety wzywające do obrony tych, którzy nie mogą bronić się sami.

banner 1 czerwca1 czerwca, w Dzień Dziecka, Fundacja Pro – prawo do życia przypomni o dzieciach zabijanych w państwowych szpitalach w majestacie prawa. W 17 miastach Polski odbędą się pikiety wzywające do obrony tych, którzy nie mogą bronić się sami.

Misją lekarzy jest ratowanie ludzkiego życia, a szczególną troską powinno się otaczać dzieci chore. Niestety tak się nie dzieje. W roku 2010, według sprawozdania Rady Ministrów, w polskich szpitalach straciło życie 614 dzieci podejrzanych o to, że są chore lub mają wady genetyczne, na przykład dzieci z Zespołem Downa. Takie dzieci zabija się nawet w 24 tygodniu ciąży, kiedy zdolne są już do życia poza organizmem matki. Sprzeciwiamy się barbarzyństwu, które hańbą okrywa Państwo Polskie, tolerujące, a nawet organizujące ten odrażający proceder.

Celem pikiet jest mobilizacja opinii publicznej w obronie najsłabszych. Chodzi nam o przypomnienie wszystkim dorosłym o odpowiedzialności za prawo obowiązujące w demokratycznym kraju, jakim jest Polska. Przede wszystkim dotyczy to polityków, ale odpowiedzialność ponosi każdy z nas, który obojętnie odnosi się do zabijania najsłabszych. Chcemy pobudzić do działania ludzi sumienia.

Pikiety będą powtarzane sukcesywnie, a akcja będzie się rozszerzać. Lista miast, w których odbędą się pikiety, z podaniem miejsca i godziny jest dostępna na stronie www.proprawodozycia.pl. Informacja o pikietach znajduje się również na Facebooku.

Miasto Miejsce Pikiety Godzina Osoba Kontaktowa E-mail
Bielsko-Biała Szpital Wojewódzki 19:00 Anna Holocher anna_holocher@op.pl
Legnica Rynek 11:00 Artur Frankiewicz afrankiewicz@ambconsulting.pl
Gdynia Urząd Miasta 17:00 Maciej Wiewiórka wiewiur165@gmail.com
Katowice Plac Andrzeja 14:00 Bartek Szulc b.szulc@gmail.com
Olsztyn Plac Jana Pawła II (plac przed ratuszem) 16:30 Andrzej Karpiński andrzej.karpinski@grupaaqua.pl
Łódź Pasaż Schillera 17:00 Piotr Sobczyński piotr.h.sobczynski@fundacjawandea-imk.pl
Poznań Plac Mickiewicza 17:00 Natalia Olszewska natalia.olszewska@proprawodozycia.pl
Nowy Sącz Rynek, obok JP2 16:00 Wiesław Prostko wieslaw.prostko@proprawodozycia.pl
Białystok Urząd Marszałkowski 15:00 Tomasz Gosiewski tomek.gosiewski@gmail.com
Wrocław Rondo Reagana 17:00 Paweł Jaranowski pawel.jaranowski@proprawodozycia.pl
Kraków Rynek od Szewskiej 17:00 Adam Kulpiński adam.kulpinski@proprawodozycia.pl
Malbork Plac Jagiellończyka 16:00 Wojciech Ciok wojciech.ciok@proprawodozycia.pl
Gdańsk przy wejściu do Dworca Głównego PKP 17:00 Mateusz Stopka mateusz.stopka@proprawodozycia.pl
Rzeszów ul.3 Maja (przy dzwonnicy) 12:00 Jacek Kotula jacek.kotula@proprawodozycia.pl
Lublin pod biurami posłów Ruchu Palikota ul. Krakowskie Przedmieście 10/5 15:30 Krzysztof Kasprzak krzysztof.kasprzak@proprawodozycia.pl
Bydgoszcz Plac Wolności 15:00 Anna Słomińska anna.slominska@proprawodozycia.pl
Warszawa pod Sejmem 9:30 kontakt@proprawodozycia.pl

Pobierz terminarz pikiet w formacie PDF

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Także mogą Cię zainteresować:

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN