Szukaj
Close this search box.

W Dallas zamknięto największą placówkę aborcyjną, zabijającą od 1973 roku

Największa placówka aborcyjna w Dallas w Teksasie, Southwestern Women’s Surgery Centre, istniejąca tam odkąd zalegalizowano aborcję, czyli przez 50 lat, została zamknięta 3 marca tego roku. Od czerwca zeszłego roku, czyli od uchylenia wyroku Roe v Wade funkcjonowała jako „aborcyjne biuro podróży”, kierując kobiety chcące zabić swoje dziecko do innych stanów. Wcześniej zabijano tam tysiące dzieci.

1 września 2021 roku Teksas był jednym z pierwszych stanów, w którym zakazano aborcji, jeśli można już było wykryć bicie serca dziecka, a więc w 21 dniu życia dziecka (5 tydzień ciąży). 25 sierpnia 2022 roku zakazano zabijania dzieci w jakimkolwiek przypadku, chyba że dla ratowania życia matki. Wiele osób nie wie bowiem, że nie trzeba celowo zabijać dziecka, by ratować matkę. W tych nielicznych przypadkach, kiedy dziecko musi być ewakuowane z macicy np. w przypadku nadciśnienia ciążowego w drugim lub trzecim trymestrze ciąży, nie jest potrzebne zabicie dziecka, a wykonanie cesarskiego cięcia. Można dziecko wydobyć żywe i dać mu szansę na przeżycie. Być może nie uda mu się uratować życia, ale jest to zupełnie co innego niż celowe zabicie go.

Ustawodawcy stanu Teksas są jednak na dobrej drodze. Być może mają poczucie, że należy kontynuować to, czego nie udało się zrobić prokuratorowi okręgowemu Teksasu w 1973 roku, Henry’emu Wade’owi. Przegrana w sprawie Roe v Wade kosztowała życie dziesiątki milionów dzieci. Teraz czas dać przykład jak dzieci należy chronić. Zamknięcie funkcjonującego przez 50 lat abortorium jest więc kolejnym krokiem ku życiu.

Polecamy film Roe v Wade z 2020 r. z Jonem Voightem, opowiadający o kulisach uchwalenia tego wyroku.

Źródło: https://www.lifenews.com/(…)

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN