Szukaj
Close this search box.

Victoria została uratowana pomimo legalnej aborcji

Dziewczynka miała być abortowana, gdyż jej mama miała zaledwie 14 lat i została zgwałcona. Dzięki lekarzom uniknęła jednak koszmarnego zabójstwa - mowa o Victorii, która urodziła się w 26 tygodniu ciąży.

Historia matki Victorii była jednocześnie historią walki o przeżycie małego dziecka. Zgwałcona 14-latka bowiem trafiła do lekarza dość późno. Aborcja miała się odbyć w 26 tygodniu ciąży, za pomocą farmakologii. Wiemy, jak wygląda takie morderstwo w I trymestrze ciąży (zobacz), trudno więc wyobrazić sobie, jak okrutne musi być, gdy dziecko jest jeszcze starsze. Gdy często rodzi się żywe, po czym dusząc się i łapiąc z trudem powietrze, umiera w męczarniach. (zobacz)  

Nic więc dziwnego, że lekarze postanowili postawić na szali wszystko i dać dziecku się urodzić. A ryzykowali wiele. Mimo że aborcja w Boliwii jest legalna „jedynie” z powodu gwałtu, kazirodztwa, zagrożenia dla zdrowia matki lub wady zagrażającej życiu nienarodzonego dziecka, zaledwie kilka miesięcy temu boliwijski lekarz został zawieszony w pracy za odmowę dokonania aborcji na dziecku z anencefalią. (zobacz)  

Wiele wskazywało jednak, że dziecko przeżyje i tak też się stało. Niedawno dziewczynka została ochrzczona i dano jej na imię Victoria – adekwatnie do sytuacji, z której wyszła zwycięsko. Nie można jednak przejść do porządku dziennego nad prawem, które umożliwia zabójstwo człowieka zdolnego do życia. Jak napisano na stronie archidiecezji Santa Cruz: „Postawa chęci przerwania życia płodu, który do życia jest zdolny, byłaby nieludzka i obrzydliwa. W każdym przypadku życie musi być poszanowane od samych korzeni, od poczęcia, przy którym pojawia się już cały potencjał życia nowej istoty z własnym genomem i kodem genetycznym”.  

Źródło: https://pl.aleteia.org/…victoria/

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN