Szukaj
Close this search box.

USA: Wirginia – aborcjoniści w natarciu

W sierpniu 2018 roku aborcjoniści z Virginia League for Planned Parenthood oraz innych klinik działających w biznesie aborcyjnym złożyli wniosek do sądu stanowego o zniesienie „nadmiernie uciążliwego” ich zdaniem przepisu z 1975 roku, zgodnie z którym tylko licencjonowani lekarze mogą przeprowadzać aborcję w pierwszym trymestrze ciąży.

Niestety, sędzia stanu Wirginia Henry Hudson przyznał im rację, argumentując w uzasadnieniu wyroku, że rzeczywiście z biegiem lat „konsensus ewoluował” i wymóg zgody lekarza na zabicie dziecka w pierwszym trymestrze ciąży okazuje się „nadmiernym ciężarem”.

Jednocześnie sąd zaznaczył, że lekarz nadal ma obowiązek uczestniczyć w morderstwach dokonywanych w kolejnych trymestrach ciąży. Ponadto nie zmieniono też regulacji związanych z tzw. późnymi aborcjami w 2. i 3. trymestrze – nadal nie wolno przeprowadzać ich poza licencjonowanymi szpitalami. Nie uległy również zmianie: wymóg proponowania kobietom USG przed aborcją i obowiązkowa 24-godzinna przerwa między zgłoszeniem woli zabicia własnego dziecka a jej wykonaniem.

Z tego nikczemnego zwycięstewka cieszą się nie tylko czerpiące zyski z morderczego procederu aborcyjne i proaborcyjne kliniki, ale także popierające ich działalność organizacje, jak np. Center for Reproductive Rights, którego prawniczka oświadczyła, że będą starać się o uzyskanie podobnych orzeczeń w kilku innych stanach.

Miejmy nadzieję, że – mimo aktywności wykazywanej ostatnio przez ruchy proaborcyjne – silne i równie aktywne w USA ruchy i organizacje pro-life, wspierane przyjazną ochronie życia polityką rządu Donalda Trumpa, nie pozwolą na dalsze rozluźnienie przepisów, ułatwiających zabijanie dzieci w łonach matek.

Źródło: https://www.pch24.pl/w-wirginii-bedzie-latwiej-mordowac-nienarodzonych—jest-wyrok-sadu,68082,i.html

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN