Szukaj
Close this search box.

USA: Dziecko w 36 tyg. ciąży na telebimach w Nowym Jorku

W Nowym Jorku, słynnym m.in. z uchwalenia w styczniu 2019 r. barbarzyńskiego prawa, pozwalającego zabić poczęte dziecko niemalże do daty porodu, w odpowiedzi na to 4 maja 2019 r. odbył się pokaz, jakiego dotąd w tym mieście nie było.

Położony na Manhattanie w Nowym Jorku jeden z najsłynniejszych placów świata – Times Square, znany przede wszystkim z corocznego największego na świecie sylwestra pod gołym niebem oraz z wielkiej liczby reklam świetlnych – na początku maja był świadkiem niezwykłego wydarzenia. Odbył się tam pokaz dziecka w łonie matki w 36 tygodniu ciąży. Co ciekawe, matka dziecka to Abby Johnson, była dyrektorka kliniki Planned Parenthood, która opuściła branżę aborcyjną.

Transmisja badania prenatalnego w technologii 4D przyciągnęła wielotysięczne tłumy. Nowojorczycy i turyści mogli nie tylko podziwiać trójwymiarowy obraz nienarodzonego dziecka, lecz także posłuchać bicia jego serca.

Pokaz odbył się w ramach akcji amerykańskiej organizacji pro-life Focus on the Family. Wzięło w nim udział kilka osób znanych działań w obronie życia: prezydent Marszu Życia Jeanne F. Mancini, aktorka Ashley Bratcher czy futbolista amerykański Ben Watson. Obecni na Times Square wysłuchali też przesłania nowojorskiego biskupa Timothy Dolana.

Wystąpiła także Abby Johnson, która powiedziała: „To jest dziecko. To nie jest kot, to nie pasożyt. To człowiek, któremu bije serce, z własnym DNA, który jest oddzielony od mojego ciała”.

Z kolei Focus on the Family przed pokazem stwierdziło: „Nasz naród i nasze społeczeństwo są na rozdrożu. Nie możemy dłużej czekać. Teraz jest moment, by zjednoczyć się i mówić jednym głosem, aby głosić świętość życia. Prawda będzie widoczna dla wszystkich na Times Square”.

Transmisja USG w technologii 4D na Times Square to zdaniem Catholic News Agency największa akcja w obronie życia w historii stanu Nowy Jork. Wydarzenie obejrzało wiele tysięcy osób.

Źródło: https://www.pch24.pl/niezwykla-akcja-pro-life-w-nowym-jorku—nienarodzone-dziecko-na-gigantycznych-ekranach-4d-,68048,i.html

...

Więcej interesujących treści

Projekt zakładający tak zwaną depenalizację pomocnictwa w aborcji został odrzucony przez Sejm RP

Diabeł dostał kuksańca

W ubiegły piątek w polskim sejmie odbyło się głosowanie nad projektem ustawy, który zakładał depenalizację aborcji do 12 tygodnia ciąży, a w przypadku dzieci podejrzanych

Lukasz Jonczyk

Łukasz Jończyk w obronie najsłabszych

Podczas sejmowego wysłuchania w maju br. mocno wybrzmiał głos śp. Łukasza Jończyka, który przestrzegł przed niszczeniem moralnych fundamentów Polski.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN