Szukaj
Close this search box.

USA: dzieci, które przeżyją aborcję, nadal będą zabijane

Zabrakło siedmiu głosów, aby Senat Stanów Zjednoczonych przyjął projekt ustawy zabraniającej uśmiercania dzieci, które przeżyją zabieg aborcji.

Zgłoszony projekt, oprócz zakazu uśmiercania dzieci, które przeżyją własną aborcję, zakładał także, że ocalałe noworodki otrzymają opiekę medyczną na takim samym poziomie, co wszystkie inne dzieci na tym etapie rozwoju. Przeciwko temu zapisowi głosowało 44 senatorów, co – jak stwierdził ordynariusz Kansas City – powinno „przerażać i bulwersować”.

Zaapelował również do podjęcia „zdecydowanej akcji politycznej”, stwierdzając przy tym, że „musimy domagać się sprawiedliwości dla tych niewinnych dzieci”. 

Natomiast abp Joseph F. Naumann, przewodniczący komisji ds. obrony życia przy amerykańskim episkopacie, skomentował to tak: „Nie powinno być ustawy łatwiejszej do przegłosowania niż ta, która jasno stwierdza, że zabijanie noworodków jest złe i nie powinno być tolerowane”.

Źródła: https://www.pch24.pl/…prawa,66479,i.html

https://www.gosc.pl/…noworodki

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN