Szukaj
Close this search box.

Umiera prof. Robert Walley

Umiera prof. doktor Robert Walley, założyciel MaterCare International, wybitny, nagradzany ginekolog i obrońca życia. Prosi o modlitwę w intencji dobrej śmierci.

Profesor prywatnie jest mężem i ojcem 7 dzieci. Niegdyś prześladowany w Wielkiej Brytanii za to, że nie chce dokonywać aborcji uciekł do Kanady. Odkąd w 1981 roku towarzyszył w Afryce śmierci ciężarnej kobiety, doświadczywszy bezradności z powodu braku sprzętu do ratowania jej i dziecka, postanowił zająć się zmniejszaniem śmiertelności okołoporodowej matek w Afryce. W 1995 roku założył MaterCare International, organizację której celem jest wprowadzanie w życie encykliki Evangelium Vitae poprzez poprawę życia i zdrowia matek oraz dzieci. Jak mówił niegdyś: „Dla wielu z nas medycyna jest powołaniem”.

Profesor Walley odwiedzał kilkakrotnie Polskę na zaproszenie prof. Bogdana Chazana, który obecnie jest dyrektorem medycznym MaterCare International.

Obecnie u prof. Walley’a zdiagnozowano rozsiany proces nowotworowy i pozostaje on pod opieką hospicjum domowego. Prosi o modlitwę w intencji dobrej śmierci.

Źródło:
https://www.catholicregister.org/…international
http://kslpmazowsze.pl/?p=6295

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN