Szukaj
Close this search box.

Udzielanie zgody na obmacywanie – seksedukacja w przedszkolach

Deprawatorska edukacja seksualna wprowadzana jest w szkołach dla coraz mniejszych dzieci. Na przykład w Wielkiej Brytanii od 2020 roku ma być ona obowiązkowa już dla 4-latków. W Szwajcarii, w niektórych kantonach również przedszkolaki muszą już uczęszczać na deprawacyjne lekcje, a w planach jest wprowadzenie obowiązku takich zajęć w całym kraju.

Organizatorzy ubolewają, że jeszcze nie wszystkie kantony zdecydowały na takie rozwiązanie.

„Dzieci z przedszkoli muszą mieć obowiązkową edukację seksualną we wszystkich kantonach” – powiedziała Christine Sieber, przedstawicielka Szwajcarskiego Towarzystwa Zdrowia Seksualnego.

Czego maluchy uczą się na tych lekcjach?

Dzieci mają na nich zrozumieć, że są seksualne. Pomóc mają im w tym wzajemne masowanie się i „zabawy w doktora”, czyli wzajemne dotykanie się, również w miejscach intymnych. Wg seksuologów chodzi o to, aby zrozumiały, że istnieje coś takiego jak przyjemny dotyk. Podczas zajęć dzieci muszą zaznaczyć na rysunku przedstawiającym ludzkie ciało ze szczegółami, miejsca, w których lubią być dotykane…

Jednym z ćwiczeń jest także gra w „króla”. Podczas niej jedno dziecko, które zakłada na głowę papierową koronę, staje na krześle. Podchodzi do niego wówczas kolega lub koleżanka, a król decyduje jak blisko może się zbliżyć oraz jak i gdzie może go dotykać…

Naciskają sądy i trybunał

Nie można zapominać, że zajęcia są prowadzone na podstawie standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wg których 4- latki mają umieć się masturbować, a 6-latki znać wszystkie metody antykoncepcji.

Niedawno informowaliśmy również, że Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odrzucił skargę rodziców 7-letniego dziecka, którym szwajcarskie sądy nie pozwoliły wypisać córki z zajęć edukacji seksualnej prowadzonych w jej szkole podstawowej https://proprawodozycia.pl/trybunal-w-strasburgu-7-latki-na-seksedukacje/.

Źródła:

www.20min.ch/schweiz/news/story/4000-Kindergaertner-wurden-sexuell-aufgeklaert-25944080?httpredirect

www.telem1.ch/aktuell/sexualkunde-im-kindergarten-bleibt-obligatorisch-133307212

www.tagesschau.de/ausland/eu-aufklaerung-schule-101.html

www.hallo-eltern.de/kind/schweiz-fuehrt-sexualkunde-im-kindergarten-ein/

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN