Szukaj
Close this search box.

Uchwała zakazująca pokazywania prawdy o aborcji niezgodna z prawem

Kolejny raz proaborcyjni krakowscy radni miejscy próbują bezskutecznie zwalczać pokazywanie prawdy o zabijaniu nienarodzonych dzieci w ich mieście. Niedawno udało im się przeforsować projekt uchwały, która miała zakazywać pokazywania zdjęć ofiar aborcji na banerach. Teraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita w całości ją uchylił.

To oczywiste, że ta uchwała jest niezgodna z konstytucją. Twierdził tak nawet postkomunistyczny prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Komisja Praworządności Rady Miasta Krakowa. – mówi działacz fundacji Pro-Prawo do Życia i Prawicy Rzeczpospolitej dr Bawer Aondo- Akaa – Mimo to proaborcyjnym radnym udało się ją przegłosować. Teraz uchylił ją wojewoda małopolski. Dziękuję mu za to – dodaje dr Bawer Aondo-Akaa.

W uzasadnieniu decyzji o unieważnieniu uchwały podkreślono, że gmina może wydawać przepisy porządkowe tylko wtedy, gdy chodzi o unormowanie sytuacji lokalnych o charakterze szczególnym, co do których brak jest regulacji w przepisach krajowych; tymczasem w kodeksie wykroczeń można wskazać przepisy, które odnoszą się do zagadnień stanowiących przedmiot przywołanej uchwały.

W Oleśnicy radni mówią to samo – mimo to aborcjoniści zbierają podpisy

Zwolennicy aborcji podejmują również podobne działania w Oleśnicy. Pod miejscowym szpitalem, w którym wykonano w ostatnich latach ponad 100 aborcji eugenicznych, stoi samochód przedstawiający zdjęcie dziecka zabitego w ten sposób. Kilka osób złożyło w tej sprawie skargę do radnych miejskich, którzy wprost odpowiedzieli, że rada nie ma kompetencji, aby zakazać banerów antyaborcyjnych.

Mimo to kilku Oleśniczan rozpoczęło zbiórkę podpisów pod projektem uchwały analogicznym do tego w Krakowie.

W związku z tym nawet gdyby rada miasta przegłosowała tę niezgodną z prawem uchwałę, fundacja Pro-Prawo do Życia będzie w dalszym ciągu informować o procederze aborcji w tym mieście. A zbierającym podpisy w Oleśnicy i miejscowym radnym polecamy przeczytać uzasadnienie uchylenia uchwały przez wojewodę małopolskiego.

Źródło: https://www.tvp.info/…niewazna

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN