Trybunał Konstytucyjny nie zajmie się aborcją ze względu na Prezes Przyłębską? Zobacz o co chodzi

W październiku 2017 roku do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności aborcji eugenicznej. Mimo że z początku patrzono na niego przychylnie, a przynajmniej takie padały deklaracje, dziś, pod koniec kadencji, w dalszym ciągu nie dzieje się z nim nic.

Jak ustalił tygodnik katolicki “Niedziela”, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, którzy są chętni, by orzekać w sprawie wniosku, są wciąż blokowani przez prezes Julię Przyłębską, która najwyraźniej chce, by utknął on do końca kadencji, a następnie stracił ważność.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości będą wtedy czuć się moralnie usprawiedliwieni, by wciąż nazywać siebie “obrońcami życia”. Przecież zrobili co mogli. W grudniu 2018 r. ogłosili nawet, że sprawa “jest w toku postępowania merytorycznego”. Czy to ich wina, że nie zdążyli? Co więcej mogli zrobić?

Trudno znaleźć słowa, by opisać hipokryzję towarzyszącą takiemu myśleniu. Dlatego wzywamy prezes Trybunału Konstytucyjnego Julię Przyłębską do podjęcia działań w sprawie zabijania nienarodzonych, podejrzanych o niepełnosprawność. Przypominamy, że każdy dzień zwłoki kosztuje życie około 3 dzieci.

Źródło: https://www.niedziela.pl/…aborcji

Zdjęcie: By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46587031

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN