Szukaj
Close this search box.

Toruń ruszył do boju o życie

Zagraniczni goście wyrażali zdumienie co do samego wydarzenia wskazując, że w ich państwach takich pikiet się nie spotyka. Deklaracje te przekonują nas o słuszności naszej działalności.

Toruńska komórka Fundacji Pro – Prawo do Życia, pierwszą odsłoną rozpoczęła cykl publicznego zbierania podpisów pod projektem ustawy o ochronie życia ludzkiego.
W sobotę, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na toruńską starówkę przybyły niezliczone rzesze turystów, chcących zwiedzić miasto pełne gotyckiego uroku. W centralnym miejscu Starego Miasta nie mogli nie przejść koło stolika w fundacyjnych barwach i przystając bądź mijając, mieli okazję wsłuchać się w informacje płynące z megafonu na temat zabijania dzieci w majestacie prawa.
Do Torunia przybyło w tym dniu również wielu turystów z zagranicy. Ich zainteresowanie było bardzo widoczne. Podchodzili do stolika i starali się dowiedzieć w jakim celu pikietujemy. Było dużo Niemców, przybyszów z Wielkiej Brytanii a nawet z Turcji. Nasi wolontariusze tłumaczyli im, że w Polsce możliwe jest zabijanie dzieci tylko dlatego, że są one podejrzane o chorobę. Zagraniczni goście wyrażali zdumienie co do samego wydarzenia wskazując, że w ich państwach takich pikiet się nie spotyka. Mówili, że aborcję postrzega się u nich raczej jako coś oczywistego, jako prawo, które przysługuje zainteresowanym.

Deklaracje te przekonują nas o słuszności naszej działalności. Nie dopuścimy do tego, by zabijanie dzieci było postrzegane w Polsce jako coś oczywistego. Postać Mikołaja Kopernika, pod którego pomnikiem odbywała się zbiórka podpisów, dumnie wznosiła się nad zgromadzeniem, tak jakby chciała wesprzeć moralnie starania wolontariuszy oraz chętnie składających podpisy pod projektem ustawy, mieszkańców Jego grodu.

Szczególnie wartą podkreślenia jest okoliczność, że bardzo dużą część podpisów złożyli ludzie  młodzi i bardzo młodzi. Wskazują na to numery PESEL wpisane na listy. To napawa wielką nadzieją, że budzi się i idzie nowe pokolenie, dla którego oczywistą i niekwestionowaną jest wartość życia poczętego. Każdego życia poczętego.

Następna pikieta antyaborcyjna ze zbieraniem podpisów już 8 maja br. pod pomnikiem astronoma od godz. 16.00
https://www.facebook.com/events/823443761080811/

Zainteresowanie naszą akcją wykazały także media lokalne i ogólnopolskie:

http://www.radiomaryja.pl/informacje/obroncy-zycia-domagaja-sie-zmiany-prawa/
http://www.radiopik.pl/2,30290,antyaborcyjna-akcja-na-torunskiej-starowce&idf=33216

[author] [author_image timthumb=’on’][/author_image] [author_info]Roland Garwoliński- koordynator toruńskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

zdjęcie: Krzysztof Wojciechowski

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN