Szukaj
Close this search box.

Toruń: oburzenie na deprawacyjne standardy WHO

15 lutego 2020 roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbył się kolejny Różaniec Publiczny. Grupa około czterdziestu osób wspólnie modliła się o odnowę moralną narodu polskiego, powstrzymanie mordowania nienarodzonych dzieci oraz o zatrzymanie demoralizacji najmłodszych.

W trakcie wydarzenia uczestnicy prezentowali dwa duże banery, przedstawiające zdjęcie dziecka zabitego w wyniku aborcji oraz fragment standardów edukacji seksualnej wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zwłaszcza obecność tego drugiego plakatu wzbudzała u przechodniów duże oburzenie i w kierunku modlących się osób kierowane były często nieprzyzwoite gesty oraz komentarze. Trudno jednak zrozumieć powody agresji, skoro jest to tylko przedstawienie faktów, których autentyczność można w łatwy sposób zweryfikować.

Uczestniczę w tych wydarzeniach, ponieważ bardzo mocno mnie dotyka sytuacja w obecnej Polsce, szczególnie to, że zabijane są dzieci w majestacie prawa. To jest rzecz bulwersująca. Jak również to, że deprawacja przez lobby LGBT postępuje. Te wiadomości, które do nas docierają są po prostu skandaliczne” – mówi przewodnicząca zgromadzenia Pani Agnieszka Szumilas. „Bardzo niepokojące są informacje, które dotarły do mnie z Gdańska, ale także z Warszawy. Ja mam tam przyjaciół, którzy mają dzieci w szkołach, gdzie władze miasta wprowadziły zajęcia, podczas których uczy się dziewczynki nakładania prezerwatywy na drewnianego fallusa, zachęca się do homoseksualizmu, zmiany płci, gdzie mówi się, że posiadanie kilku partnerów jest czymś dobrym. To jest po prostu niedopuszczalne” – kontynuuje Pani Agnieszka.

Zgromadzone osoby chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko takiej rzeczywistości i jak podkreślają, wierzą, że wspólna modlitwa ma wielką moc.

Modlitwa w centrum Torunia odbywa się każdego 15. dnia miesiąca o godz. 17:00. Uczestnicy spotykają się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN