Szukaj
Close this search box.

To już oficjalne: Fundacja Pro – Prawo do Życia wyrzucona z lokalu z przyczyn ideologicznych

Władze warszawskiej dzielnicy Śródmieście nie sprawdzają, w jakim zakresie poszczególne organizacje pozarządowe realizują działania charytatywne, kulturalne i społeczne na rzecz mieszkańców dzielnicy. A rzekomy brak takiej aktywności był powodem do wyrzucenia Fundacji Pro – Prawo do Życia z wynajmowanego lokalu. Tak więc władze dzielnicy nie interesują się działaniami organizacji, które wynajmują od nich lokale, chyba że są to organizacje, których politycy nie lubią.

Przypominamy, że 7 stycznia wpłynęło do Fundacji Pro – Prawo do Życia pismo z nakazem niezwłocznej wyprowadzki z lokalu wynajmowanego od Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Warszawa Śródmieście. W razie pozostawania w lokalu „wynajmujący będzie dochodził swoich praw na drodze postępowania sądowego o eksmisję”.

Oficjalnym powodem decyzji władz było to, że ich zdaniem Fundacja nie prowadzi działalności charytatywnej czy społecznej, która byłaby skierowana do mieszkańców dzielnicy. Fundacja zadała władzom dzielnicy pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej w sprawie aktywności innych organizacji, które wynajmują lokale od dzielnicy Śródmieście. Okazuje się, że „jednostki poinformowały o braku wytworzonych wcześniej zbiorów, które mogłyby stanowić odpowiedź na pytanie postawione przez Panią we wniosku o udzielenie informacji publicznej, tj. podejmowanych przez organizacje działań charytatywnych, kulturalnych i społecznych na rzecz mieszkańców dzielnicy”.

Przyczyny decyzji władz o eksmisji Fundacji Pro – Prawo do Życia są zatem wyłącznie ideologiczne. Burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens należy do tej samej partii co Rafał Trzaskowski, który woli finansować organizacje zrzeszające homoseksualistów, transseksualistów i ruchy proaborcyjne, stojące właśnie za patologiami, z którymi walczy Fundacja. Przypominamy, że łącznie w dzielnicy Śródmieście po preferencyjnych warunkach lokale wynajmuje pięć organizacji:

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza – autorzy karty LGBT+ (114,85 m2)
Kampania Przeciw Homofobii (227,6 m2 oraz 135,95 m2),
Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (89,56 m2),
Fundacja Trans-Fuzja – (56,42 m2),
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (120,68 m2).

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN