To już oficjalne: Fundacja Pro – Prawo do Życia wyrzucona z lokalu z przyczyn ideologicznych

Władze warszawskiej dzielnicy Śródmieście nie sprawdzają, w jakim zakresie poszczególne organizacje pozarządowe realizują działania charytatywne, kulturalne i społeczne na rzecz mieszkańców dzielnicy. A rzekomy brak takiej aktywności był powodem do wyrzucenia Fundacji Pro – Prawo do Życia z wynajmowanego lokalu. Tak więc władze dzielnicy nie interesują się działaniami organizacji, które wynajmują od nich lokale, chyba że są to organizacje, których politycy nie lubią.

Przypominamy, że 7 stycznia wpłynęło do Fundacji Pro – Prawo do Życia pismo z nakazem niezwłocznej wyprowadzki z lokalu wynajmowanego od Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Warszawa Śródmieście. W razie pozostawania w lokalu “wynajmujący będzie dochodził swoich praw na drodze postępowania sądowego o eksmisję”.

Oficjalnym powodem decyzji władz było to, że ich zdaniem Fundacja nie prowadzi działalności charytatywnej czy społecznej, która byłaby skierowana do mieszkańców dzielnicy. Fundacja zadała władzom dzielnicy pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej w sprawie aktywności innych organizacji, które wynajmują lokale od dzielnicy Śródmieście. Okazuje się, że „jednostki poinformowały o braku wytworzonych wcześniej zbiorów, które mogłyby stanowić odpowiedź na pytanie postawione przez Panią we wniosku o udzielenie informacji publicznej, tj. podejmowanych przez organizacje działań charytatywnych, kulturalnych i społecznych na rzecz mieszkańców dzielnicy”.

Przyczyny decyzji władz o eksmisji Fundacji Pro – Prawo do Życia są zatem wyłącznie ideologiczne. Burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens należy do tej samej partii co Rafał Trzaskowski, który woli finansować organizacje zrzeszające homoseksualistów, transseksualistów i ruchy proaborcyjne, stojące właśnie za patologiami, z którymi walczy Fundacja. Przypominamy, że łącznie w dzielnicy Śródmieście po preferencyjnych warunkach lokale wynajmuje pięć organizacji:

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza – autorzy karty LGBT+ (114,85 m2)
Kampania Przeciw Homofobii (227,6 m2 oraz 135,95 m2),
Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego (89,56 m2),
Fundacja Trans-Fuzja – (56,42 m2),
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny (120,68 m2).

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN