Szukaj
Close this search box.

Tęczowy piątek zszedł do podziemia

Odbywa się kolejna edycja skrajnie ideologicznego przedsięwzięcia – tęczowego piątku. Tym razem organizatorzy nie rejestrują szkół, a jedynie pomagają zorganizować akcję. Wszystko po to, aby ciężej było to kontrolować, a przedsięwzięcie ma wyglądać na inicjatywę oddolną uczniów.

Jedną ze szkół, która organizuje u siebie tęczowy piątek, jest liceum nr XII we Wrocławiu. Jeden z rodziców poinformował nas o tym, że w placówce porozwieszane są plakaty.

Rodzice z tej placówki otrzymali też przed wydarzeniem następującą wiadomość: „Z inicjatywy samorządu uczniowskiego 25 października 2019 roku w ramach KPH (Kampania Przeciwko Homofobii – organizacja założona przez Roberta Biedronia) przeprowadzona zostanie akcja „Pięknie się różnić, mądrze być podobnym”. W ramach kampanii otwarte zostanie stoisko z ulotkami i biuletynami dotyczące akceptacji i tolerancji jako odpowiedź na mowę nienawiści, dyskryminację i stereotypizację. Udział w akcji jest fakultatywny”.

Skąd Kampania Przeciw Homofobii ma pieniądze

Jednym ze źródeł finansowania KPH jest internetowa zbiórka pieniędzy organizowana również za granicą za pośrednictwem strony wemove.eu. Można znaleźć tam wersje po angielsku, niemiecku, francusku i jeszcze w kilku językach. Środki mają iść na walkę z homofobią w Polsce, szczególnie na propagandowe plakaty w miejscach nieprzyjaznych LGBT.

Tęczowy piątek to nie jedyna akcja ideologów w ostatnim czasie. Dzień przed tęczowym piątkiem w jednej z poznańskich podstawówek miał odbyć się dzień spódniczki. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że spódniczki mieli zakładać również chłopcy. Na szczęście po interwencji rodziców i nagłośnieniu akcji przez media, dyrekcja zdecydowała się ją odwołać.

Zagrożenie tęczową ideologią dostrzega też Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który napisał na Twitterze: „Szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją #Tęczowy Piątek. Dyrektorzy muszą tego pilnować, @MEN_GOV_P (Ministertwo Edukacji Narodowej) ich kontrolować. Rodzice mogą żądać przestrzegania prawa do wychowania (…)”.

Jak widać, dzieci w Polsce są coraz częściej narażone na ideologicznie niebezpieczne treści. Na zachodzie jest to już standardem, a za sprzeciwianie się temu rodzice, np. w Niemczech, trafiali już nawet do aresztu. Marzeniem lobby LGBT jest, aby u nas było tak samo.

źródło: https://www.pch24.pl/…szkole,71620,i.html

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN