Szukaj
Close this search box.

Taka wizualizacja daje do myślenia ludziom – pikieta w Gliwicach

W dniu 8 lipca 2017 r. Fundacja Pro - Prawo do Życia komórka Gliwice zorganizowała pikietę przed Szpitalem Wielospecjalistycznym przy ulicy Kościuszki 1 w Gliwicach, w obronie życia nienarodzonych dzieci, pozbawianych życia w tej placówce medycznej.

W dniu 8 lipca 2017 r. Fundacja Pro – Prawo do Życia komórka Gliwice zorganizowała pikietę przed Szpitalem Wielospecjalistycznym przy ulicy Kościuszki 1 w Gliwicach, w obronie życia nienarodzonych dzieci, pozbawianych życia w tej placówce medycznej. Rozstawiliśmy dwa banery naprzeciwko wejścia głównego do Szpitala i w liczbie kilku osób zaczęliśmy milczący dwugodzinny protest.

Zainteresowanie przechodniów było raczej umiarkowane (obserwowanie banerów podczas przechodzenia obok pikiety), poza nielicznymi wyjątkami w rodzaju pana, który po otrzymaniu odpowiedzi twierdzącej na pytanie czy w tym szpitalu zabija się dzieci, kazał nam się „puknąć w czoło” czy pewnej kobiety w podkoszulku „blog nacjonalistki”, która mając przekonania prawicowe, nasiąkła w pewnym sensie „argumentami feministycznymi” dotyczącymi aborcji, czyli mówiąc wprost, zabijania bezbronnych istot, jakimi są nienarodzone dzieci.

Akcję uważamy za udaną. Nasze banery widziane były nie tylko przez przechodniów, ale również z okien okolicznych domów, szpitala i w przez przejeżdżających w dużej liczbie pasażerów samochodów. Doświadczenie podpowiada nam, iż taka wizualizacja (duże banery) problemu, jakim jest aborcja, niejednokrotnie dawała do myślenia ludziom i zdarzało się, że w jej wyniku kobiety odstępowały od decyzji dokonania morderstwa na własnym dziecku.

Szczęść Boże i do zobaczenia na następnej pikiecie!

 

 

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2017/07/Tomasz-Jazłowski-Gliwice.jpg[/author_image] [author_info]Tomasz Jazłowski – wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia; komórka Gliwice[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN