Szpital w Gliwicach chce ukryć prawdę o zabijaniu! Został przymuszony do jej ujawnienia

W ramach akcji "Szpitale bez aborterów" wysłaliśmy do szpitali znajdujących się na terenie Polski zapytanie o ewentualne aborcje, które są w nich dokonywane. Takie informacje nie są i nie mają prawa być tajemnicą, więc szpitale często bez zbędnej zwłoki jej udzielały.

W ramach akcji “Szpitale bez aborterów” wysłaliśmy do szpitali znajdujących się na terenie Polski zapytanie o ewentualne aborcje, które są w nich dokonywane. Takie informacje nie są i nie mają prawa być tajemnicą, więc szpitale często bez zbędnej zwłoki jej udzielały.

Były i są jednak placówki, które obawiają się nam przekazać informacji o aborcjach, być może obawiając się nacisku obrońców życia oraz pikiet pokazujących pracownikom szpitala, jak wygląda ich “dzieło” i czym jest aborcja. Do takich szpitali należy Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach, pod którym już odbywają się pikiety. Mamy bowiem dane o wcześniejszych zabójstwach dokonanych na nienarodzonych, szpital jednak odmawia podania informacji o tych z 2016 roku.

Nie zostawiliśmy tej sprawy. 3 października z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach dostaliśmy odpowiedź na naszą skargę. Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał nam rację i zobowiązał szpital do przesłania informacji dotyczących liczby wykonywanych morderstw.

“Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.”

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN