Szukaj
Close this search box.

Szkocja na drodze do legalizacji aborcji do porodu

Kandydat na Pierwszego Ministra Szkocji Humza Yousaf zapowiedział, że usunie aborcję z prawa karnego, co w praktyce ma skutkować tym, że aborcja na życzenie będzie legalna przez cały okres ciąży bez górnej granicy. Legalna ma być również aborcja ze względy na płeć, co oznacza, że będzie można zabić dziecko, którego przewidywana płeć nie odpowiada matce.

Deklaracja Yousafa powiązana jest z kampanią Wycofaj się Szkocjo, prowadzoną przez największą korporację aborcyjną w Wielkiej Brytanii – BPAS, która dąży do pełnej dekryminalizacji aborcji w Szkocji, Anglii i Walii, a więc do tego, by wszystkie dzieci, dopóki znajdują się w łonie matki mogły być zabijane na życzenie.

Jeśli Yousaf zostanie Pierwszym Ministrem i wcieli swoje deklaracje w życie, Szkocja będzie pierwszym europejskim krajem, w którym można będzie mordować dzieci nawet dzień przed porodem.

Źródło: https://www.lifenews.com/(…)

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN