Szansa na bardziej ludzkie prawo w Polsce. Czy posłowie wybiorą szacunek do życia?

Dzisiaj w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy znoszącej dopuszczalność tzw. aborcji ze względów medycznych. Apelujemy do posłów o obecność na głosowaniu i opowiedzenie się po stronie życia.

Dzisiaj w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy znoszącej dopuszczalność tzw. aborcji ze względów medycznych. Apelujemy do posłów o obecność na głosowaniu i opowiedzenie się po stronie życia.

Solidarna Polska, przyłączając się do antyaborcyjnej kampanii rozpoczętej przez Fundację Pro – prawo do życia, złożyła w Sejmie projekt ustawy wykluczającej tzw. eugeniczną przesłankę aborcyjną. Dzisiaj projekt ma być rozpatrywany przez parlament. W istniejącej ustawie aborcyjnej znajdują się 3 przesłanki dopuszczające wykonanie aborcji. 95 proc. oficjalnych aborcji (614 z 641 w roku 2010) jest dokonywanych ze względu na „duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.Read More

– Prawo do życia jest fundamentem wszystkich praw ludzkich. Jeśli komuś można odebrać prawo do życia to można mu odebrać wszystkie inne prawa. To jest fundamentalna sprawa cywilizacji, w której żyjemy – tłumaczył na sejmowej konferencji prasowej Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro. – Wielu z nas, również dziennikarze, cieszyli się z sukcesów paraolimpijczyków. Niepełnosprawni mogą występować na paraolimpiadach ale również można ich zabijać przed urodzeniem. To hipokryzja. Chodzi o to aby tę hipokryzję usunąć. Trzeba dokonać tej fundamentalnej zmiany prawnej aby przestać zabijać chore dzieci. Mam nadzieję, że posłowie staną na wysokości zadania. Wystosowaliśmy do nich apel o obecność i głosowanie – mówił Dzierżawski.

– Ta przesłanka powinna być wyeliminowana z polskiego prawa, a osoby niepełnosprawne mają prawo do życia. W Polsce istnieje pełna akceptacja i wsparcie dla osób niepełnosprawnych. Istnieje historyczna szansa na zmianę ustawy i na to, aby co roku setki dzieci niepełnosprawnych rodziły się – mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Arkadiusz Mularczyk.

Najważniejsza dla tej inicjatywy jest frekwencja podczas głosowania nad projektem. – Dziękujemy ruchom pro-life za inicjatywę i wsparcie. Ja apeluje o jedno – o obecność na głosowaniu. Oby inne ważne zajęcia nie przeszkodziły posłom w tym głosowaniu, jak to było niedawno podczas głosowania za pełną obroną życia – mówił w Sejmie senator Kazimierz Jaworski.

– Ten projekt ma charakter cywilizacyjny i bardzo byśmy sobie życzyli, aby posłowie, którzy odwołują się do wartości sprawili, żeby nasz kraj był bardziej cywilizowany i aby ludzie, którzy są podejrzewani o to, że będą niepełnosprawni, mieli szansę żyć godnie w polskim społeczeństwie – wyjaśniał Jacek Sapa, dyrektor Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Dziś w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy.

Marcin Musiał

Artykuł ukazał się także na www.pch24.pl

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN