Szukaj
Close this search box.

Światowy Dzień Zespołu Downa świętujemy… setkami zabitych dzieci

W 2011 roku American Journal of Medical Genetics opublikował raport, którego wyniki pokazują, że 99% osób z zespołem Downa mówi, że są szczęśliwe. Co więcej 79% rodziców stwierdziło, że ich perspektywa życia jest bardziej pozytywna dzięki ich dzieciom z zespołem Downa, a 88% rodzeństwa czuje, że są lepszymi ludźmi dzięki ich rodzeństwu z zespołem Downa.

Nic więc dziwnego, że corocznie w dniu 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Chociażby bowiem na podstawie powyższych badań można stwierdzić, że dobro i szczęście, które te osoby wnoszą do świata jest znaczące.

Tymczasem w Polsce nadal trwa rzeź dzieci z zespołem Downa. Corocznie z powodu podejrzenia tej choroby zabija się ich setki. Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że aborcje na dzieciach z zespołem Downa stanowią ponad 37% wszystkich aborcji chorych dzieci.

Tysiące osób spośród ich rodziców, rodzeństwa, dalszej rodziny i społeczeństwa straciło szansę na lepszą perspektywę życia czy stanie się lepszymi ludźmi. Te dzieci były jedyne i niepowtarzalne, zostały jednak zabite. Oczywiście gdyby żyły, przysporzyłyby swoim rodzinom nie tylko radości, ale i trudu. Jednak dzieci się nie zabija nie dlatego, że są śliczne i bezproblemowe. Dzieci się nie zabija dlatego, że dzieci się nie zabija.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN