Szukaj
Close this search box.

Studiują położnictwo, popierają zabijanie dzieci – relacja z pikiety pod uczelnią w Krakowie

Zorganizowaliśmy pikietę przy ulicy Kopernika, w pobliżu Kliniki Ginekologii i Położnictwa. W tym miejscu bardzo potrzeba pokazywać prawdę o aborcji, bo tą ulicą przechodzą studenci kierunków medycznych, z którymi rozmawiamy.

Ich nastawienie i poziom wiedzy są porażające. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że dziecko to tylko „płód”, a kobieta powinna móc decydować o „swoim ciele”.

Niektórzy wprost śmieją się i szydzą ze zdjęć ofiar aborcji i z naszych słów. Nie mieści im się w głowie, że życie człowieka zaczyna się od zapłodnienia, choć to podstawowy fakt naukowy. Niestety, ideologia potrafi bardzo zaciemnić umysł.

Kobiety będące w stanie błogosławionym potrzebują prawdziwego wsparcia i pomocy w sytuacji niepomyślnej diagnoz. Niestety bardzo wielu lekarzy, pielęgniarek i położnych jest pod wpływem aborcyjnej mentalności. Z taką mentalnością spotykają się także na studiach.

Mówimy stanowcze „nie” dla aborcji – chcemy, aby specjaliści z dziedziny ochrony zdrowia wykazywali się szacunkiem i wrażliwością wobec każdego chorego, cierpiącego człowieka oraz innych pacjentów – wliczając w to dzieci nienarodzone. Osoba, która popiera aborcję, nie będzie w stanie z pełną empatią i miłością zaopiekować się pacjentem, bo aborcja to zabójstwo, które niszczy dziecko, ale niszczy także sumienie tego, kto je wykonuje.

Będziemy regularnie pikietować w tym miejscu, aby dotrzeć do studentów i przyszłych specjalistów z prostym przekazem „nie zabijaj!”.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN