Stop zabijaniu chorych dzieci w Mielcu – pikieta

małyP1200898Rzeszowska komórka Fundacji Pro zorganizowała dziś pikietę antyaborcyjną pod szpitalem powiatowym w Mielcu.

małyP1200898Rzeszowska komórka Fundacji Pro zorganizowała dziś pikietę antyaborcyjną pod szpitalem powiatowym w Mielcu.

To w tym szpitalu w ciągu ostatnich 10 lat zabito 126 nienarodzonych dzieci .

Wg danych z NFZ w Rzeszowie , które otrzymała Fundacja Pro-prawo do życia, szpital powiatowy im. E.Biernackiego w Mielcu dokonał: 31 aborcji (2008r.), 38 aborcji (2009r.) , 56 aborcji (2010r.) i 1 aborcję w tym roku . Organizując pikietę w Mielcu chcieliśmy poinformować mieszkańców tego miasta o tym bulwersującym fakcie i zaapelować do lekarzy o nawrócenie .

W pikiecie uczestniczyło ok. 20 osób, które trzymały banery i plansze wzywające ginekologów ze szpitala do ratowania dzieci i informujące , ze w Mielcu zabijane są chore dzieci.

W trakcie pikiety do organizatorów podeszła rzeczniczka szpitala, która przekazała oświadczenie dyrekcji tej placówki zdrowia informujące, że dane na które powołujemy się z NFZ są skutkiem błędu sprawozdawczego, który został wykryty przez szpital w 2010r. oraz informując, że w tym roku dokonano jeden zabieg aborcji , ale tłumaczy się to tym, że płód był “bezczaszkowy”. Tłumaczeń szpitala o rzekomej pomyłce w sprawozdawczości chwilowo nie przyjmujemy, gdyż wierzymy w dane zawarte w piśmie z NFZ. Zastanawia nas , dlaczego od 2010r. nie skorygowano tej rzekomej pomyłki . Zwrócimy się z prośbą o kontrolę szpitala do podmiotu założycielskiego (starosty) oraz do NFZ. Z tłumaczeń szpitala wynikałoby, że lekarze mieliby nie umieć rozróżniać aborcji od samoistnego poronienia…

 

{flike}

 

małyP1200902małyP1200911

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN