Szukaj
Close this search box.

Stop promocji aborterów! Bojkot konsumencki Orlenu

time to stopCzłonkiem jury Plebiscytu Orlenu "Polacy z Werwą" jest prof. Mirosław Wielgoś, Kierownik Kliniki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, w którym zabijane są chore dzieci do 6-tego miesiąca ciąży. W odpowiedzi na nasze pismo Orlen stwierdził, że Wielgoś jest "autorytetem" i "wybitnym specjalistą". Dał nam także do zrozumienia, iż nie interesuje ich to, że w ramach swojej praktyki prof. Wielgoś organizuje zabijanie chorych dzieci. Wobec powyższego zapowiedzieliśmy bojkot konsumencki Orlenu.

time to stopCzłonkiem jury Plebiscytu Orlenu „Polacy z Werwą” jest prof. Mirosław Wielgoś, Kierownik Kliniki Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus, w którym zabijane są chore dzieci do 6-tego miesiąca ciąży. W odpowiedzi na nasze pismo Orlen stwierdził, że Wielgoś jest „autorytetem” i „wybitnym specjalistą”. Dał nam także do zrozumienia, iż nie interesuje ich to, że w ramach swojej praktyki prof. Wielgoś organizuje zabijanie chorych dzieci. Wobec powyższego zapowiedzieliśmy bojkot konsumencki Orlenu.

Treść pisma do Prezesa Zarządu PKN ORLEN SA:

Warszawa, dnia 13 sierpnia 2013 roku

Pan Dariusz Jacek Krawiec

Prezes Zarządu PKN ORLEN SA

Szanowny Panie,

Odpowiedzi na nasze pismo do Zarządu PKN Orlen udzielił p. Krzysztof Materna, Ambasador Plebiscytu Polacy z Werwą.

Odnosząc się do naszych zarzutów, dotyczących Mirosława Wielgosia, jednego z jurorów kampanii promocyjnej „Polacy z werwą”, p. Materna dał do zrozumienia, że nie obchodzi go co jurorzy robią poza ocenianiem kandydatów w konkursie.

Nas jednak obchodzi to, że Orlen przedstawia jako wybitny autorytet (bo tacy mają być jurorami w konkursie), człowieka, który zajmuje się organizowaniem aborcji (czyli zabójstwa) dzieci niepełnosprawnych w łonach matek.

Być może zainteresuje Pana, że według opublikowanego przed kilkoma dniami sondażu CBOS, 75% Polaków potępia przerywanie ciąży. Możliwe, że dla p. Materny jest to wiadomość nieistotna; zapewniam Pana, że ma ona znaczenie dla PKN Orlen.

Jeśli Pan Wielgoś będzie nadal członkiem jury, w najbliższym czasie rozpoczniemy akcję wzywającą do bojkotu konsumenckiego wobec PKN Orlen. Postaramy się, żeby informacja o stosunku Zarządu Orlenu do dzieci niepełnosprawnych, a szczególnie ich prawa do życia, stała się powszechnie znana.

Z wyrazami zatroskania,

Aleksandra Musiał

Członek Zarządu

Fundacji Pro- prawo do życia

{flike} 

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN