Szukaj
Close this search box.

„Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji” – nasz patronat

Sprawa Chazana okladka 1 1Już w księgarniach najnowsza książka Tomasza Terlikowskiego pt. "Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji". Fundacja Pro-prawo do życia objęła patronat nad wydawnictwem.

Sprawa Chazana okladka 1 1Już w księgarniach najnowsza książka Tomasza Terlikowskiego pt. „Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji”. Fundacja Pro-prawo do życia objęła patronat nad wydawnictwem.

„Sprawa prof. Chazana” nie jest ani pierwszą, ani ostatnią „aferą” wokół obrony życia, jednak trzy cechy charakterystyczne wyróżniają ją spośród innych – po raz pierwszy w takim stopniu w walce z obroną życia sięgnięto po argumentację wprost antykatolicką, tak jawnie nawiązano do eugeniki w jej najbardziej otwartym wydaniu, tak jasno i jednoznacznie strona proaborcyjna zamanifestowała swój całkowity nihilizm i przystąpiła do walki z sumieniem i prawem moralnym, które zostało podporządkowane prawu stanowionemu.

„Skuteczne przekonanie opinii publicznej, że istota ludzka nie ma ludzkich praw jest o wiele prostsze, gdy uda się zdehumanizować i zdepersonalizować potencjalną ofiarę. W odniesieniu do dziecka, którego aborcji odmówił prof. Bogdan Chazan, zaczęto to robić bardzo szybko, określając je – także w debacie publicznej – ciężko uszkodzonym płodem.”

SPRAWA PROFESORA CHAZANA – to książka o ważnych wyborach. O wyborach pomiędzy życiem a śmiercią, własnym sumieniem a presją otoczenia, poszanowaniem każdego człowieka (nawet tego nienarodzonego) a dehumanizacją. Jest to także książka o bezsilności w obliczu braku możliwości dokonania wyboru.

Książkę polecają: Fundacja PRO – Prawo do Życia, Telewizja Republika, Radio Warszawa, tygodnik „Do Rzeczy”, tygodnik „Niedziela”, Przewodnik Katolicki, tygodnik „Idziemy”.

Premiera: 17 listopada 2014 roku

Ksiażkę można kupić w Księgarni Ludzi Myślących: http://www.xlm.pl/sprawa-profesora-chazana/

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN