Spirala śmierci czyli prawdziwe działanie wkładek domacicznych

Wkładka domaciczna zawierająca miedź, zwana spiralą, uznawana jest w powszechnym mniemaniu za środek antykoncepcyjny. Umieszcza się ja w macicy, gdzie w teorii ma wykazywać swoje antykoncepcyjne działanie przez 5 lat. Słyszy się czasami, jak osoby mające kontakt z kobietami nieporadnymi życiowo radzą im, by właśnie z takiego środka skorzystały, bo przecież nie zawiera ona żadnych hormonów, więc i skutków ubocznych w teorii nie będzie.

Jak naprawdę działa spirala zawierająca miedź*?

Jony miedzi rozprzestrzeniają się po macicy i w jajowodach, powodując miejscowy stan zapalny. Po 18 tygodniach od założenia ilość leukocytów (białe ciałka krwi, które w normalnej sytuacji walczą z wirusami, bakteriami) w błonie śluzowej macicy zwiększa się o 1000%! Z jednej strony zabijają one ciała obce (plemniki), a jeśli to się nie uda, to założenie wkładki sprawia również, że błona śluzowa macicy jest niezdatna do tego, by zagnieździło się w niej poczęte dziecko. W macicy cały czas trwa stan zapalny.

W zachodniej literaturze podkreśla się również aborcyjne działanie wkładki poprzez rekomendowanie jej zakładania 5 a nawet 10 dni po współżyciu. Dziecko (które, gdy współżyje się podczas owulacji, poczyna się 2-7 godzin po stosunku) nie ma wówczas możliwości zagnieździć się w zmienionej przez wkładkę błonie śluzowej macicy.

Ponadto, chociaż w ulotkach zapisana jest informacja o tym, by spirala nie była “pierwszym wyborem antykoncepcyjnym” młodych kobiet, to nie dodaje się informacji, że jej stosowanie zwiększa nawet 7-krotnie ryzyko zapalenia przydatków macicy, co z kolei może powodować niedrożność jajowodów, a więc i niepłodność. Istnieje również ryzyko przebicia ściany macicy lub uszkodzenia dziecka. Jeśli uda mu się pomimo wszystko zagnieździć; ryzyko ciąży pozamacicznej jest nawet o 90% większe.

Chociaż więc w teorii kodeks karny ściga tych, którzy uszkadzają zdolność płodzenia czy doprowadzają do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu karą do 10 lat więzienia, to jednak nie słyszy się o tym, by ktoś ponosił odpowiedzialność za konsekwencje kilkuletniego zapalenia macicy, czy niepłodności, którą taka spirala może powodować. Co więcej, nikt nie jest w stanie ocenić, ile razy zadziałał mechanizm antykoncepcyjny, a ile razy aborcyjny. W ciągu 5 lat spirala może przecież zabijać blisko 60 dzieci, a przecież w teorii nielegalna aborcja również jest ścigana!

To co Ty i ja możemy zrobić wobec oszustwa na taką skalę, to uświadamiać tych, którzy są wokół nas o prawdziwych mechanizmach działania tzw. antykoncepcji. Polecamy książkę “Szkodliwość doustnej antykoncepcji hormonalnej” pod redakcją p. Doroty Łucji Jarczewskiej tym, którzy chcą się tą prawdą dzielić.

*Informacje merytoryczne pochodzą z książki “Szkodliwość doustnej antykoncepcji hormonalnej” praca zbiorowa pod redakcją Doroty Łucji Jarczewskiej s. 48, 52 i 54 wyd. MediPage Sp. z. o. o., Warszawa 2015

Książka dostępna tutaj: https://medipage.pl/pl/p/…Jarczewska/2849

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN