Sopocianie nie są obojętni wobec aborcji – relacja z pikiety

21 listopada podczas kursu dla obrońców życia, organizowanego przez Fundację Pro - prawo do życia, uczestniczyliśmy również w zajęciach praktycznych, przeprowadzając pikietę antyaborcyjną na Placu Przyjaciół Sopotu.

21 listopada podczas kursu dla obrońców życia, organizowanego przez Fundację Pro – prawo do życia, uczestniczyliśmy również w zajęciach praktycznych, przeprowadzając pikietę antyaborcyjną na Placu Przyjaciół Sopotu.

Zaprezentowaliśmy dwa plakaty, które wywołały różne reakcje pośród przechodniów. Podczas trwania zgromadzenia czuwający w pobliżu patrol policji był czterokrotnie zawiadamiany odnośnie niestosowności naszych działań. W związku z powyższym można wręcz retorycznie zapytać: dlaczego oburzeni nie chcą dołączyć do nas i starać się o to, by tak drastyczne obrazki nie pojawiały się codziennie w polskich szpitalach? Odpowiedź jest bardzo prosta – najwyraźniej nie mają nic przeciwko łamaniu podstawowego prawa każdego człowieka.

Mimo wielu negatywnych emocji, nie zabrakło także tych pozytywnych. W pewnym momencie podszedł do wolontariuszy trójmiejskiej komórki mężczyzna, który uścisnął dłoń każdego z nas i wypowiedział słowo brzmiące niezwykle wymownie: “dziękuję”. Warto dodać, że podczas sobotniej pikiety wspierał nas Pan Mariusz Dzierżawski. Ponadto mogliśmy liczyć na aprobatę ze strony deputowanego do Parlamentu Europejskiego – Pana Michała Marusika, który podszedł do nas, zamienił słowo i z chęcią przyjął naklejkę symbolizującą walkę o życie nienarodzonych.
Zapraszamy do śledzenia na bieżąco działalności komórki Trójmiasto na profilu facebookowym .

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/11/Krzysztof_Handke.jpg[/author_image] [author_info]Krzysztof Handke – członek trójmiejskiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia [/author_info] [/author]

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN