Szukaj
Close this search box.

Śmierć abortera

20 grudnia zmarł Romuald Dębski, polski lekarz ginekolog, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych.

20 grudnia zmarł Romuald Dębski, polski lekarz ginekolog, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych. Tyle, i niewiele więcej, możemy dowiedzieć się z Wikipedii. Wystarczy jednak wpisać jego nazwisko w wyszukiwarkę, aby wyświetliły się setki, a może tysiące stron. Rozgłos Romuald Dębski zawdzięcza niezwykle aktywnemu uczestnictwie w sporze o aborcję. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Romuald Dębski w mediach firmował ginekologię aborcyjną.

Swoimi wypowiedziami popierał prawo dopuszczające aborcje eugeniczne, w szczególności aborcje dzieci z Zespołem Downa. Jako ordynator Oddziału Ginekologii Szpitala Bielańskiego odpowiadał za śmierć ponad setki nienarodzonych dzieci rocznie. W jednym tylko roku 2017 życie straciło tam 131 dzieci. Warto jednak odnotować, że dr Dębski nie ukrywał prawdy o aborcji. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział, że to obrzydliwa rzecz. Nie miał też wątpliwości, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia, a aborcja jest zabójstwem człowieka.

Wielu ginekologów zachowuje się tak, jakby byli panami życia i śmierci. Lepiej dla nich, i ich pacjentów, byłoby, gdyby pamiętali, że również oni są śmiertelni.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/08/mariusz-dzierżawski.jpg[/author_image] [author_info]Mariusz Dzierżawski[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN