Szukaj
Close this search box.

Służby wzięły się za walkę z aborcyjną przestępczością? Przesłuchane mają być kobiety, które kupiły środki poronne

W naszym kraju aborcja jest nielegalna - poza trzema określonymi przez prawo przypadkami. Mimo że osoby trudniące się aborcyjną przestępczością usiłują kłamać, mówiąc, że jest ona legalna, nie jest to prawdą. Prawdą jest natomiast fakt, że karane są osoby pomagające w aborcji, nie matka. Może ona jednak być przesłuchiwana na policji.

Tak też prawdopodobnie się stanie. Już wcześniej wielokrotnie przesłuchiwano kobiety, które zamawiały pigułki aborcyjne. „Potrzebuję pomocy. Właśnie zadzwonił do mnie policjant z komisariatu w celu przesłuchania mnie. Firma kurierska DPD miała dostarczyć mi przesyłkę w zeszłym roku ze strony ***, ale jej nie przyjęłam. Mega się stresuję” – napisała pani Weronika w grupie, gdzie kobiety instruują się wzajemie, jak zamordować swoje dziecko.

Okazało się, że pani Weronika nie była jedyną, która ma zostać w tej sprawie przesłuchana. „U mnie to samo” – skomentowała pani Patrycja. Do „zaproszenia” na przesłuchanie przyznała się również inna kobieta.

Pod spodem pojawiły się sprzeczne rady dotyczące przesłuchania oraz strony, z której zostały wzięte tabletki. Jak jednak widać, warto zgłaszać odpowiednim służbom wszelkie informacje dotyczące przestępczości aborcyjnej. Im więcej ich, tym trudno udawać, że nic się nie dzieje.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN