Sławomir Neumann do dymisji!

sn2 2Na stronach CitizenGo można podpisać petycję o odwołanie wiceministra, który chce szykanować lekarzy za Deklarację Wiary.

sn2 2Na stronach CitizenGo można podpisać petycję o odwołanie wiceministra, który chce szykanować lekarzy za Deklarację Wiary.

Sławomir Neuman, wiceminister zdrowia, w wypowiedzi dla mediów, komentując Deklarację Wiary, podpisaną przez 3000 lekarzy, stwierdził: “A my będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie” (cytat za komunikatem PAP).

Wypowiedź Sławomira Neumana jest próbą zastraszenia lekarzy i położnych, którzy nie chcą brać udziału w zabijaniu dzieci przed narodzeniem, ani wykonywać innych, szkodliwych dla pacjentów procedur. Groźby Sławomira Nowaka rażąco naruszają przepis art. 53 ust. 1 Konstytucji, który wyraźnie stwierdza: Każdemu zapewnia się wolność wyznania i sumienia. Nic nie może usprawiedliwiać rażącego pogwałcenia przez wiceministra podstawowych praw obywatelskich zagwarantowanych w Konstytucji.

W tym miejscu link do petycji o odwołanie Neumanna z funkcji wiceministra zdrowia udostępniony na stronach CitizenGo. Zapraszamy do podpisywania. Człowiek, który chce prześladować personel medyczny za odmowę wykonywania aborcji, powinien natychmiast stracić stanowisko!

{flike}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN