Szukaj
Close this search box.

Sławomir Neumann do dymisji!

sn2 2Na stronach CitizenGo można podpisać petycję o odwołanie wiceministra, który chce szykanować lekarzy za Deklarację Wiary.

sn2 2Na stronach CitizenGo można podpisać petycję o odwołanie wiceministra, który chce szykanować lekarzy za Deklarację Wiary.

Sławomir Neuman, wiceminister zdrowia, w wypowiedzi dla mediów, komentując Deklarację Wiary, podpisaną przez 3000 lekarzy, stwierdził: „A my będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie” (cytat za komunikatem PAP).

Wypowiedź Sławomira Neumana jest próbą zastraszenia lekarzy i położnych, którzy nie chcą brać udziału w zabijaniu dzieci przed narodzeniem, ani wykonywać innych, szkodliwych dla pacjentów procedur. Groźby Sławomira Nowaka rażąco naruszają przepis art. 53 ust. 1 Konstytucji, który wyraźnie stwierdza: Każdemu zapewnia się wolność wyznania i sumienia. Nic nie może usprawiedliwiać rażącego pogwałcenia przez wiceministra podstawowych praw obywatelskich zagwarantowanych w Konstytucji.

W tym miejscu link do petycji o odwołanie Neumanna z funkcji wiceministra zdrowia udostępniony na stronach CitizenGo. Zapraszamy do podpisywania. Człowiek, który chce prześladować personel medyczny za odmowę wykonywania aborcji, powinien natychmiast stracić stanowisko!

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN