Skandal! Wulgarny Strajk Kobiet ma dostać Nagrodę Wrocławia

Nagroda Wrocławia jest przyznawana od 28 lat - zawsze 24 czerwca, czyli w dniu wspomnienia św. Jana Chrzciciela, patrona miasta. Teraz ma ją otrzymać skrajnie proaborcyjna i szczująca na Kościół organizacja Strajk Kobiet kierowana przez Martę Lempart.

Organizacja została oficjalnie nominowana i uzyskała już także rekomendację komisji nominacyjnej. Przyznanie nagrody jest już w zasadzie formalnością.

Sprawa jest przesądzona. Nie zdarzyło się, żeby radni zagłosowali wbrew tej rekomendacji – twierdzi Bartłomiej Ciążyński, doradca prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka ds. tolerancji. To właśnie on i dwóch innych radnych z Nowej Lewicy i klubu Forum Jacka Sutryka stoją za nominacją dla skrajnie proaborcyjnej organizacji.

Ciekawa jest także argumentacja Ciążyńskiego: “Dokonania OSK są znane. To najliczniejszy ruch kobiet w historii Polski, który narodził się we Wrocławiu w 2016 roku od „czarnego poniedziałku”, a fundacja strajku ma tu też swoją siedzibę“.

Wśród “dokonań” Strajku Kobiet można wymienić dewastowanie kościołów na organizowanych przez nich protestach i przerywanie Mszy Świętych. Ale o tym Bartłomiej Ciążyński wolał już nie wspominać.

Nominacja Strajku Kobiet przez prezydenckiego doradcę ds. tolerancji dla wulgarnej organizacji nie dziwi działaczy fundacji Pro-Prawo do Życia.

Tolerancja nie powinna oznaczać akceptacji zła. A oni właśnie pod płaszczem „tolerancji” chcą wprowadzić w Polsce aborcję na życzenie i demoralizację dzieci poprzez seksedukację – mówi Adam Brawata, koordynator regionalny fundacji Pro-Prawo do Życia. – Dlatego nie jestem zaskoczony nominacją doradcy Jacka Sutryka. Prezydent popiera ich makabryczne aborcyjne postulaty. Wspierają siebie nawzajem – dodaje.

Wcześniej nagrodę otrzymali m.in. prof. Jan Miodek i abp Marian Gołębiewski. Ostateczną decyzję podejmie w maju Rada Miejska Wrocławia.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN