Szukaj
Close this search box.

Siemianowice Śląskie z Jackiem Kotulą i Przemysławem Syczem

siemianowiceParafia Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich wspiera Jacka Kotulę i Przemysława Sycza. Parafianie dołączyli do akcji „Aborcja to zabijanie dzieci”. 

siemianowiceParafia Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich wspiera Jacka Kotulę i Przemysława Sycza. Parafianie dołączyli do akcji „Aborcja to zabijanie dzieci”. 

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w parafii Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich odbyło się zaprzysiężenie chętnych do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Nad tą szlachetną inicjatywą modlitewnym czuwa przy parafii już od lat Stanisław Sontag. To właśnie dzięki pomocy pana Stanisława i księdza proboszcza Tadeusza Kopczyka członkowie Fundacji PRO – prawo do życia mogli przedstawić parafianom szczegóły akcji „Aborcja to zabijanie dzieci”.

16 października br. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał skandaliczny wyrok, który uprawomocniony może doprowadzić do niezwykle kłamliwej wykładni w polskim prawodawstwie. Dwóch koordynatorów Fundacji PRO – prawo do życia, Przemysław Sycz i Jacek Kotula, korzystając ze swoich swobód obywatelskich, protestowało pod Specjalistycznym Szpitalem Pro-Familia w Rzeszowie. Wyrażali w ten sposób sprzeciw przeciwko dokonywanej w tej placówce aborcji, którą nazywali wprost zabijaniem dzieci. Niezadowolony z protestów zarząd szpitala Pro-Familia skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko naszym koordynatorom. Z aktu wynika, że dyrektor placówki chce w tym procesie dowieść, że aborcja nie jest zabijaniem dzieci. W ten sposób nie mogąc hamować coraz silniejszego ruchu pro-life w Polsce, to właśnie w sądzie próbuje się zaprzeczyć nauce i ograniczyć wolność słowa aby zamknąć usta tysiącom ludzi działającym na rzecz obrony życia poczętego.

Sędzia Magdalena Kocój wydała wyrok skazujący. Zobowiązał pozwanych do „zaprzestania naruszania dóbr osobistych powoda i do usunięcia skutków tego naruszenia”. Mają to uczynić publikując przeprosiny dla szpitala na łamach lokalnych gazet, nakazano im także pokrycie kosztów procesu.

Na koniec Mszy świętej jeden z naszych wolontariuszy, przedstawił profil działalności Fundacji PRO – prawo do życia i opisawszy sprawę dotyczącą Jacka Kotuli i Przemka Sycza, zaprosił parafian do wspólnego zdjęcia z banerem na którym widnieje napis „aborcja to zabijanie dzieci”. Fotografie robione w ramach facebookowej akcji społecznej są wyrazem sprzeciwu wobec skandalicznego wyroku sądu, który godzi w wolność słowa w Polsce. Do zdjęcia stanęło prawie 100 parafian, a połowa z nich dodatkowo podpisała się pod deklaracją solidarności ze skazanymi obrońcami życia. Coraz większe grono ludzi uświadamia sobie, że największym zwycięstwem zła jest obojętność ludzi dobrej woli. Mówiła o tym również Mary Wagner, która podczas swojej podróży po Polsce niosła przesłanie złożone z dwóch słów – „Bądźcie czujni!”. Po poniedziałkowym spotkaniu nie ma wątpliwości, że parafianie z kościoła Ducha Świętego w Siemianowicach są czujni i głośno wołają w stronę Rzeszowa, że aborcja to zabijanie dzieci.

 foto: Jakub Sontag

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN