Sąd umorzył sprawę skandalicznego zachowania posła Nitrasa

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście umorzył sprawę skandalicznego zachowania posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. W 2018 roku obok Placu Defilad w Warszawie krzyczał do działaczy Fundacji Pro-Prawo do życia, że są gnojami i bandą psycholi i durniami, a także szturchał, popychał i uderzył ręką wolontariusza.

Sąd wprawdzie podzielił trafność oskarżenia w zakresie tego, że poseł dopuścił się publicznego znieważenia działacza oraz naruszył jego nietykalność cielesną, m.in. uderzając go, ale uznał, że szkodliwość społeczna czynu jest znikoma i nie ma mowy o przestępstwie.

W 2019 roku poseł Nitras stracił z powodu tego wydarzenia immunitet. Za jego odebraniem głosowało 255 posłów, 165 było przeciw. Wtedy w ten sposób komentował zdarzenie dla „Gazety Wyborczej”:

To absurd. Próbują zbudować sobie jakąś legendę (…) Nikogo nie popychałem, nie szturchałem, nie uderzyłem” – mówił między innymi poseł Nitras.

Poseł Nitras i jego towarzysze czują się bezkarni. Nic dziwnego, że na ulicach dochodzi do kolejnych bandyckich napadów ze strony lewaków. – komentuje Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do życia.

Udostępniamy nagranie ze zdarzenia. Planowane jest złożenie zażalenia na decyzję sądu.

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN