Sąd umorzył sprawę skandalicznego zachowania posła Nitrasa

Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście umorzył sprawę skandalicznego zachowania posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. W 2018 roku obok Placu Defilad w Warszawie krzyczał do działaczy Fundacji Pro-Prawo do życia, że są gnojami i bandą psycholi i durniami, a także szturchał, popychał i uderzył ręką wolontariusza.

Sąd wprawdzie podzielił trafność oskarżenia w zakresie tego, że poseł dopuścił się publicznego znieważenia działacza oraz naruszył jego nietykalność cielesną, m.in. uderzając go, ale uznał, że szkodliwość społeczna czynu jest znikoma i nie ma mowy o przestępstwie.

W 2019 roku poseł Nitras stracił z powodu tego wydarzenia immunitet. Za jego odebraniem głosowało 255 posłów, 165 było przeciw. Wtedy w ten sposób komentował zdarzenie dla „Gazety Wyborczej”:

To absurd. Próbują zbudować sobie jakąś legendę (…) Nikogo nie popychałem, nie szturchałem, nie uderzyłem” – mówił między innymi poseł Nitras.

Poseł Nitras i jego towarzysze czują się bezkarni. Nic dziwnego, że na ulicach dochodzi do kolejnych bandyckich napadów ze strony lewaków. – komentuje Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do życia.

Udostępniamy nagranie ze zdarzenia. Planowane jest złożenie zażalenia na decyzję sądu.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN