Sąd: Policja bezprawnie pozbawiła wolności obrońców życia na Woodstocku

policjaSRazem.TV dotarła do wyroku Sądu Rejonowego w Słubicach – policja bezprawnie pozbawiła wolności obrońców życia na Woodstocku. Zobacz materiał video.

policjaSRazem.TV dotarła do wyroku Sądu Rejonowego w Słubicach – policja bezprawnie pozbawiła wolności obrońców życia na Woodstocku. Zobacz materiał video.

Rok temu policja bez żadnych podstaw prawnych zatrzymała obrońców życia pikietujących podczas Przystanku Woodstock. 2 sierpnia 2012r., przed wejściem na teren festiwalu, miała miejsce, zgłoszona zgodnie z wymogami ustawy o zgromadzeniach publicznych, pikieta w obronie prawa do życia dzieci z Zespołem Downa. Policjanci uniemożliwili przeprowadzenie legalnego zgromadzenia, zatrzymując dwóch jego uczestników i konfiskując banner. Relację z tego zatrzymania można obejrzeć tutaj: http://www.proprawodozycia.pl/index.php/338-fundacja-pro-na-przystanku-woodstock-relacja-razem-tv

Sprawą zajął się sąd i dziś (4 lipca) zapadł wyrok. Sąd Rejonowy w swoim orzeczeniu dowiódł, że w Rzeczpospolitej Polskiej nie można bezprawnie pozbawiać wolności obywateli. Nie można ich pozbawiać wolności szczególnie z powodu treści głoszonych przez nich poglądów – mówi dla Razem.TV mecenas Łukasz Jończyk, pełnomocnik pokrzywdzonych na Woodstocku. Trudno powiedzieć, jakie były przyczyny tego irracjonalnego zachowania się policjantów. Być może ignorancja w zakresie podstawowych przepisów prawa, być może nadgorliwość, a być może policjantom udzieliło się hasło przystanku Woodstock – róbta co chceta – dodaje Jończyk.

Dla każdego, kto widział materiał video telewizji Razem w internecie to oczywista oczywistość – komentuje wyrok Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji Pro – prawo do życia, jeden z zatrzymanych na Woodstocku. Ale w ciągu roku, który minął od tego zajścia, miałem kilkanaście kontaktów z policjantami różnej rangi i prokuratorami. Z ich wypowiedzi wynikało po pierwsze, że zatrzymanie nie jest zatrzymaniem a nawet jeśli by było to ono było jak najbardziej uzasadnione. Ten wyrok sądu w Słubicach jest jak łyk świeżej wody dla spragnionego wędrowca na pustyni, jak odrobina nadziei dla człowieka szukającego sprawiedliwości w Polsce – dodaje Dzierżawski. We Francji władze bez osłonek używają policji do walki z ludźmi, którzy ośmielają się myśleć inaczej niż oni. W Polsce sytuacja jest może na razie trochę lepsza i dlatego musimy walczyć bez pardonu o to, żebyśmy za parę lat nie znaleźli się w takiej sytuacji jak Francuzi, którzy są obiektem terroru ze strony policji własnego państwa – przestrzega Dzierżawski.

{flike}

...

Więcej interesujących treści

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN