Szukaj
Close this search box.

Sąd nie uległ presji

Wczoraj odbyła się rozprawa sądowa, na której zapadł wyrok w sprawie wystawy „Wybierz życie”, którą w styczniu br. zorganizowali w Kaliszu wolontariusze Fundacji z Leszna. Mateuszowi Rosikowi, koordynatorowi regionalnemu Fundacji Pro-prawo do życia postawiono zarzut zakłócania spokoju i porządku publicznego (art. 51§ 1 kw), za publikację wielkoformatowych zdjęć abortowanych dzieci. Sąd Rejonowy w Kaliszu umorzył wczoraj postępowanie w tej sprawie. Podczas rozprawy na Sali nie było pokrzywdzonej.

Wczoraj odbyła się rozprawa sądowa, na której zapadł wyrok w sprawie wystawy „Wybierz życie”, którą w styczniu br. zorganizowali w Kaliszu wolontariusze Fundacji z Leszna.

Mateuszowi Rosikowi, koordynatorowi regionalnemu Fundacji Pro-prawo do życia postawiono zarzut zakłócania spokoju i porządku publicznego (art. 51§ 1 kw), za publikację wielkoformatowych zdjęć abortowanych dzieci. Sąd Rejonowy w Kaliszu umorzył wczoraj postępowanie w tej sprawie. Podczas rozprawy na Sali nie było pokrzywdzonej.

W styczniu 2015r.wystawa „Wybierz Życie” przy kościele pw. Św. Mikołaja w Kaliszu. Dwa dni po ustawieniu ekspozycji ks. proboszcz otrzymał  informację o pozwie złożonym do sądu przeciwko niemu oraz wolontariuszowi Fundacji.

Od momentu oskarżenia wolontariusze Fundacji  z Leszna zorganizowali kilkanaście pikiet i wystaw. W tym miesiącu można je oglądać w Gostyniu i Ostrowie Wlkp.

Jako obrońca życia, jestem dumny z tego, że kolejny raz w Sądzie wygrywa prawda. Ta prawda, która jest niewygodna w mediach mainstreamowych i przestrzeni publicznej! Powiedział nam Mateusz Rosik.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN