Szukaj
Close this search box.

Rzecznik Praw Dziecka zapowiada interwencję w sprawie „Zatrzymaj Aborcję”

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podkreśla, że popiera prawną ochronę życia dzieci poczętych. Teraz zapowiedział, że wystąpi z zapytaniem w sprawie projektu "Zatrzymaj Aborcję" do posła PiS Grzegorza Matusiaka - przewodniczącego podkomisji,w której utknął.

-Wszyscy widzą chyba, że podkomisja, w której utknął ów projekt, jest chyba najdłużej działającym gremium. Mam zamiar wystąpić do przewodniczącego podkomisji sejmowej z zapytaniem, skąd ta zwłoka – powiedział RPD w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Faktycznie tempo prac podkomisji jest „zawrotne”. Działa od 22 lipca 2018 roku i jeszcze nie zajęła się sprawą…

RPD wytyka bezczynność Adamowi Bodnarowi

Rzecznik popiera również wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący aborcji eugenicznej. Stwierdził, że zapyta rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, dlaczego nie zajął się jeszcze kwestią ochrony dzieci poczętych:

– Gdybym tylko mógł zabrać głos przed Trybunałem, zrobiłbym to. Przepisy są tak skonstruowane, że nie mogę tego zrobić bez udziału Rzecznika Praw Obywatelskich. Mogę jednak zapewnić, że zapytam pana Adama Bodnara, dlaczego nie przystąpił do tak ważnej sprawy, jaką jest ochrona życia – powiedział Mikołaj Pawlak.

Wygląda na to, że Rzecznik Praw Dziecka w przeciwieństwie do Rzecznika Praw Obywatelskich zdaje sobie sprawę z tego, że prawa obywatelskie, w tym prawo do życia, powinny dotyczyć każdego. Również dzieci w łonach matek.

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Przeprosiny

Przepraszam osoby uznane za pokrzywdzone przez Sąd Rejonowy w Gdańsk-Południe w sprawie II K 194/21. Mariusz Dzierżawski

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN