Rzecznik Praw Dziecka walczy o zakaz solariów, ucieka od walki za nienarodzonych

„Wieloletnia batalia Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka o ochronę życia i zdrowia dzieci przed szkodliwym promieniowaniem wytwarzanym w solariach dobiega końca. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium.”

„Wieloletnia batalia Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka o ochronę życia i zdrowia dzieci przed szkodliwym promieniowaniem wytwarzanym w solariach dobiega końca. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium.” – ogłasza z dumą strona internetowa biura Rzecznika Praw Dziecka, przypominając jednocześnie 8 wystąpień Rzecznika podczas których na przestrzeni wielu lat usilnie apelował do Ministra Zdrowia, Prezydenta RP i innych decyzyjnych osób. Marek Michalak udowadniał w nich jak szkodliwe może być działanie solariów, w szczególności jeśli chodzi o dzieci i nastolatków.

Jak się okazuje Rzecznik Praw Dziecka potrafi być waleczny, nieustępliwy i konsekwentny. Szkoda tylko, że zupełnie pozbywa się tych cech, gdy przychodzi mu zmierzyć się ze swoją odpowiedzialnością za bezpośrednie ataki na życie nienarodzonych dzieci. W takich bowiem wypadkach jest konsekwentny w … negowaniu swoich obowiązków ochrony życia i zdrowia nienarodzonych. Legalne zabijanie 1000 dzieci rocznie uznał za sprawę „polityczną”, a podczas obradowania na wieloma już obywatelskimi projektami ochrony nienarodzonych nigdy nie pojawiał się Sejmie, nigdy też nie zabrał głosu w imieniu tych dzieci.

Niebawem kończy się druga kadencja Marka Michalaka, jawnie negującego obowiązki wobec nienarodzonych, które miał zapisane w ustawie o Rzeczniku Praw Dziecka. Czy nowy Rzecznik będzie uważał, że walka o życie najmłodszych Polaków jest ważniejsza niż walka o mycie zębów i zakaz solariów?

 

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN