Szukaj
Close this search box.

RPO: zwierzęta są ofiarami przemocy w rodzinie, a aborcja to świadczenie zdrowotne

W wywiadzie dla newsweek.pl Sylwia Spurek, zastępca Rzecznika Spraw Obywatelskich ubolewa nad tym, że zwierzęta - „o czym się w Polsce w ogóle nie mówi” – są ofiarami przemocy w rodzinie.

W wywiadzie dla newsweek.pl Sylwia Spurek, zastępca Rzecznika Spraw Obywatelskich ubolewa nad tym, że zwierzęta – „o czym się w Polsce w ogóle nie mówi” – są ofiarami przemocy w rodzinie.

Szkoda że podmiotem zainteresowania Rzecznika nie są ci członkowie rodzin, którzy w Polsce najczęściej tracą życie tylko dlatego, że są podejrzani o chorobę. Zabijani są w okrutny sposób, często umierając w męczarniach po przedwcześnie wywołanym porodzie, nazywanym „nieudaną aborcją”. Nie udziela się im pomocy, nie ratuje życia.

Rzecznik Praw Obywatelskich nie otacza troską tych obywateli. Co więcej, w swoim wystąpieniu z 11 lipca 2016 roku domagał się większego dostępu do możliwości zabijania tych dzieci w województwie podkarpackim, nazywając przy tym procedurę zabicia dziecka „świadczeniem zdrowotnym”.

Nie wiadomo tylko komu to świadczenie miało by wyjść na zdrowie, bo aborcja nie leczy, tylko zabija dziecko, a matce zdrowie psychiczne i fizyczne często rujnuje.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN