Szukaj
Close this search box.

Rozpoznano prawdopodobnego sprawcę napadu na kierowcę Fundacji!

Prawdopodobnie udało się zidentyfikować sprawcę napadu na kierowcę antyaborcyjnego samochodu Fundacji Pro-Prawo do życia. Przypomnijmy, że napastnik podszedł do stojącej na światłach furgonetki, rzucił ciężkim przedmiotem w drzwi, a następnie otworzył je i zaczął szarpać kierowcę. Uszkodził mu również telefon i dwukrotnie uderzył go drzwiami.

Najprawdopodobniej agresorem był 34-letni Piotr S, pracujący jako szef jednego z działów w dużym koncernie medialnym z niemieckim kapitałem. Udało się go rozpoznać dzięki pomocy szczecińskiego radnego Dariusza Mateckiego i prowadzonego przez niego profilu na Twitterze Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. O rozpoznaniu możliwego sprawcy pisał m.in. Samuel Pereira, szef portalu TVP Info.

Ciekawe jest zwłaszcza miejsce pracy prawdopodobnego napastnika. Lewicowe, zagraniczne koncerny medialne obecne w Polsce od lat promują prawo do legalnej aborcji i prowadzą bardzo agresywną kampanię na ten temat. Ośmiela to agresorów do działania. W Niemczech pro-liferzy spokojnie idący ulicami w Marszu dla Życia są atakowani przez lewicowych i tęczowych bojówkarzy. TVP Info informowało również, że niemiecka Antifa przyjeżdżała do Polski na tzw. czarne protesty i Marsze Niepodległości, żeby bić ludzi o innych poglądach. Być może napastnik z Warszawy się na nich wzorował.

Dane prawdopodobnego sprawcy napadu zostały już przekazane policji. Czekamy obecnie na dalsze informacje, na przykład dot. postawienia zarzutów Piotrowi S.

Zamieszczamy również nagranie z napadu i prosimy inne osoby, które mogłyby potwierdzić tożsamość agresora o kontakt z Fundacją Pro-Prawo do życia lub policją.

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN